#Damy radę uratować lasy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od poniedziałku, 20 kwietnia rząd zezwolił na przebywanie na terenach zielonych. Widok lasu na spacerze mogą nam jednak zasłonić śmieci.

Śmieci w parkach, lasach i na trawnikach to codzienność. Akcja #damy radę uratować lasy jest inicjatywą, która ma zachęcić do sprzątania terenów zielonych.  

Wiadomo jak ważne jest dbanie o środowisko. Zaledwie kilka miesięcy temu widzieliśmy Australię, która stała w ogniu. W tym momencie ta sama sytuacja powtarza się u nas w Polsce w Biebrzańskim Parku Narodowym. To jest wołanie o pomoc Matki Ziemi. Zaśmiecanie jej na pewno nie pomaga, więc stąd pomysł na akcję #damy radę uratować lasy – mówi Joanna Radecka, współorganizatorka wydarzenia.

Mimo tego, że za zaśmiecanie lasów grozi mandat, niemal codziennie można natrafić na plastikowe butelki i opakowania na terenach zielonych.  

Wszyscy bardzo chętnie korzystamy w tym trudnym czasie z dobrodziejstw natury. Chodzimy na spacery, uprawiamy sport na świeżym powietrzu czy wyprowadzamy psa. Zachęcamy by przy takiej okazji wziąć ze sobą worek na śmieci, rękawiczki i zebrać śmieci, które zobaczycie po drodze. Ta akcja powstała, aby ulżyć naturze szczególnie w tym czasie, kiedy tak bardzo jej potrzebujemy – dodaje Paulina Gruda, współorganizatorka akcji #damy radę uratować lasy.

W trakcie spaceru po parku czy lesie można w prosty sposób przyłączyć się do akcji zbierania śmieci. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy