Danie dla seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwszego maja ruszyła akcja „danie dla seniora”, w której zamawiając posiłek w restauracji, będzie można wesprzeć najstarszych i potrzebujących mieszkańców Wrocławia.

„Danie dla seniora” to akcja organizowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z restauracjami: Przystań&Marina i Pod Papugami. 

Dzięki tej akcji można wspierać najbardziej potrzebujących, samotnych seniorów, którzy nie są już w stanie ugotować sobie ciepłego posiłku. Również w ten sposób możemy wspierać lokale gastronomiczne – wrocławskie restauracje, które są w programie – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Lokale, które biorą udział w akcji, część kwoty z każdego zamówienia przeznaczą na przygotowanie obiadów dla seniorów. 

Od każdego naszego zamówienia będzie odprowadzone 5 zł na pożywne, ciepłe danie dla seniora, które będzie mu dostarczane 2 razy w tygodniu, co najmniej przez miesiąc – dodaje Dorota Feliks.

Oprócz tego klienci restauracji będą mogli „zawiesić” obiad, czyli ufundować jeden pełny posiłek dla najbardziej potrzebujących. 

Zamawiając obiad dla siebie, restauracja doliczy nam do rachunku 25 zł, czyli koszt przygotowania obiadu dla seniora. My zyskujemy dobry uczynek, a senior pyszny obiad – wyjaśnia Beata Nawrotkiewicz z WCRS.

„Danie dla seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad, który zostanie przygotowany przez kucharzy restauracji i dowieziony prosto do domów potrzebujących.

Restauracja sama ten obiad przygotowuje, sama go też dostarcza do seniora, z którym się w pewien sposób zaprzyjaźnia. Instytucją, która nawiązuje kontakt i upewnia się, że senior potrzebuje posiłku oraz kontaktuje się z restauracją jest WCRS – tłumaczy Dorota Feliks

Pomocą zostaną objęci najstarsi mieszkańcy Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii. 

Potrzebujących seniorów mamy wielu. W tej chwili opiekujemy się dwudziestoma, ale w kolejce stoją następni. Są to osoby 90+, z reguły samotne, które potrzebują naszego wsparcia – opowiada dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Do akcji „danie dla seniora” cały czas mogą dołączać restauracje, które zgłoszą chęć pomocy do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy