Darmowe kompostowniki do wzięcia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wydział Środowiska i Rolnictwa ma do rozdania aż 400 darmowych kompostowników. Do programu może przystąpić każdy, kto może ustawić kompostownik w swoim ogrodzie.

Miasto udostępnia bezpłatnie kompostowniki do własnego użytku. Przypomnijmy, że idea kompostowania to też nie marnowanie i zamknięty obieg, w którym pozornie niepotrzebne odpady mogą być wykorzystane – mówi Marcin Obłoza z Urzędu Miejskiego Wrocławia.  

Aby dostać taki kompostownik, należy wypełnić wniosek, który jest dostępny na wroclaw.pl/środowisko. Można go pobrać, wypełnić, wysłać pocztą tradycyjną na adres Wydziału Środowiska i Rolnictwa na ulicy Hubskiej, można go wysłać za pomocą platformy ePUAP, można przyjść też do wydziału – mówi Jessica Wolska-Myszko z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.  

Do tej pory Wydział Środowiska i Rolnictwa wydał już około 2 tysięcy kompostowników. Obecnie na właścicieli czeka jeszcze 400. 

Cały ten proces od wypełnienia wniosku do otrzymania terminu odbioru kompostownika trwa tylko tydzień. W międzyczasie weryfikowane są dane wnioskodawcy, jest sporządzana umowa, która jest podpisywana przez dyrekcję. Istotna jest kolejność zgłoszeń – mówi Jessica Wolska-Myszko.  

Najpierw kompostownik jest przekazywany mieszkańcowi na 3 lata. Co roku musi on uzupełniać krótki raport z tego, ile tego kompostu wyprodukował. Po 3 latach przechodzi on na własność mieszkańca – mówi Marcin Obłoza.  

Należy pamiętać, że wydawane są one mieszkańcom, którzy posiadają ogródki przydomowe, jak i placówkom oświatowym znajdującym się na terenie Wrocławia – mówi Jessica Wolska-Myszko.  

Jedną z najważniejszych zalet domowego kompostowania jest zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych, kierowanych na wysypisko, nawet o 50%. To dbałość o środowisko, ale także o własną kieszeń.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy