–Trzecie wielkie wydarzenie muzyczne powiatu wrocławskiego, z czego bardzo się cieszę, bo poprzednie lata i te wydarzenia spowodowały, że zarząd powiatu wrocławskiego zdecydował się na kolejne kroki. Wszędzie tam, gdzie byliśmy z tymi koncertami, bardzo dużo mieszkańców przychodziło i później mieliśmy dobre recenzje tych koncertów, dlatego też w tym roku postanowiliśmy zrobić kolejną edycję – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
Koncerty odbędą się łącznie w 9 gminach na terenie powiatu wrocławskiego. Program jest bogaty i zróżnicowany.
–Od spektakli baletowych dla najmłodszych po wielkie widowisko, którym zwieńczymy nasz festiwal. Cały przekrój różnego rodzaju gatunków muzycznych: opera, operetka, musical, rewia paryska, gatunki kantatowo-oratoryjne – mówi Maciej Michałkowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.
Nie zabraknie również wielkiego wspólnego śpiewania pieśni Stanisława Moniuszki, które zostały zawarte w „Śpiewniku domowym”.
–To jest ponad 500 pieśni, ale oczywiście wybierzemy takie, które znamy i kochamy typu „Dziad i Baba”, „Prząśniczka”, a nasz festiwal zakończymy wielkim widowiskiem operowo-baletowym, które odbędzie się na Ślęży. Myślę, że jest to idealne miejsce, żeby wystawić legendę „Kwiat paproci” w najdłuższą noc w roku, czyli 21 czerwca. Szczegóły będą jeszcze podawane – mówi Maciej Michałkowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.
–My jako zarząd powiatu wrocławskiego na to wydarzenie przeznaczyliśmy kwotę prawie 100 tysięcy złotych, co pozwoli nam w dziewięciu gminach powiatu zorganizować po dwa koncerty. Bardzo się cieszę, że jest to kolejny element współpracy powiatu wrocławskiego i takiego przesłania dla naszych mieszkańców, którzy, tak jak już powiedziałem, bardzo chętnie przychodzą na te koncerty – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły można sprawdzać na stronie powiatu wrocławskiego oraz Operetki Wrocławskiej.