Darmowe testy PCR na Covid-19 w punktach pobrań Łukasiewicz—PORT

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy przy punkcie pobrań drive-thru Łukasiewicz-Port. To właśnie tutaj można zrobić bezpłatne testy RT-PCR w kierunku COVID-19. Przetestować się może każda osoba pełnoletnia. Jedynym warunkiem do tego jest zgoda na udział w projekcie naukowym CoVSens. Warto zaznaczyć, że liczba bezpłatnych testów jest ograniczona.

Chcemy zebrać około 200 chętnych uczestników. Mogą to być ludzie zarówno zdrowi, jak i tacy, którzy wykazują jakieś objawy wirusa SARS-CoV2 dostaną pełnoprawny wynik, podpisany przez diagnostę laboratoryjnego, jago kwalifikowanym podpisem. Wynik dostaną państwo maksymalnie do 36 godzin. Nie trzeba się do nas zgłaszać po ten wynik. Jest on na specjalnej platformie – mówi Beata Wałęsa, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, Łukasiewicz—Port.

Projekt CoVSens jest realizowany przez Instytut Łukasiewicz IMIF, czyli Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki z udziałem Łukasiewicz—PORT, który odpowiada za zebranie materiału i diagnostykę w kierunku Sars-Cov2, a jednocześnie umożliwia bezpłatne wykonanie testów chętnym osobom. Jest finansowany ze środków Agencji Badań Medycznych.

Na program nie trzeba umawiać się specjalnie. Mogą państwo przyjść do naszych dwóch punktów. Jeden z nich znajduje się na kampusie Pracze na ul. Stabłowickiej 147, a drugi na terminalu B na wrocławskim lotnisku. Punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00. W sobotę tylko na lotnisku od godziny 8.00 do 10.00 – mówi Beata Wałęsa.

Wszyscy chętni, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie, będą mieli pobrane wymazy w kierunku wirusa SARS-CoV2, wykonane testem PCR, a drugi komplet wymazów będzie pobrany w celach badawczych i posłuży do opracowania przez Instytut Łukasiewicz – IMIF z Warszawy nowego czujnika do szybkiego i bezinwazyjnego wykrywania wirusa SARS-CoV2.

Czujnik znajdzie zastosowanie na punktach granicznych, na lotniskach, szpitalnych oddziałach ratunkowych i w karetkach do bardzo szybkiej diagnostyki pacjentów z wirusem SARS-CoV2 – mówi Beata Wałęsa, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, Łukasiewicz—Port.

Wziąć udział w tym projekcie i przetestować się za darmo w kierunku COVID-19 można do 30 września. Medyczne Laboratorium Łukasiewicz—Port powstało w odpowiedzi na sytuację związaną z pandemią, wywołaną COVID-19, w związku z tym można tam wykonać różne inne badania w tym zakresie.

Wykonujemy badania najbardziej popularną metodą real time PCR, robimy też badania szybkim testem antygenowym. Mamy także w ofercie przeciwciała przeciw wirusowi SARS-CoV2, który jest bardzo dobrym testem. Mówi nam o tym, czy mamy przeciwciała powstałe po szczepieniu czy są to przeciwciała, które powstały po przechorowaniu – mówi Beata Wałęsa, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, Łukasiewicz—Port.

Więcej informacji na temat bezpłatnych testów w ramach projektu CoVSens oraz działalności Medycznego Laboratorium Łukasiewicz—Port można znaleźć na stronie port.lukasiewicz.gov.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy