Darmowy kurs żeglowania dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nauka żeglowania dla dzieci od 7 do 10 lat. W poniedziałek 3 sierpnia rusza darmowy program PolSailing, jednak warto zapisać się już wcześniej, bowiem zostało niewiele miejsc.

– Dzieciaki będą uczyć się, jak pływać zgodnie z wiatrem, żeby chciały dopłynąć tam, gdzie chcą i żeby pod koniec turnusu wiedziały, jak dopłynąć od danego znaku do danego znaku na wodzie – mówi Szymon Zienkiewicz, instruktor żeglarstwa.

Uczestnicy są w stanie opanować te umiejętności po 15-godzinnym kursie. Zajęcia będą odbywały się przez cały sierpień i być może pierwszy tydzień września. Dzieci będą się uczyć żeglować od poniedziałku do piątku, po trzy godziny dziennie.

– Na pewno jest to strach, co się dzieje z tą łódką. Większość dzieci jest przerażona, bo pierwszy raz są na czymś, na czym nie wiedzą, co robić i większość decyzji muszą podejmować sami. My możemy im jedynie tylko podpowiedzieć. Zrób tak, zrób tak, ale to oni muszą podjąć decyzję, czy to zrobią, podsłuchają naszych rad i dopłyną, gdzie chcą – dodaje Szymon Zienkiewicz, instruktor żeglarstwa.

W żeglarskie wiele zależy od umiejętności, jednak nawet w przypadku wywrócenia się łódki, dzięki jej specjalnemu wyposażeniu, nie zacznie ona tonąć.

– Dzieciaki uczą się odwracać te łódki, płynąć dalej i dalej się ściagać. Żeglarstwo uczy też dużo pokory, bo jednak nie możemy walczyć z wiatrem i wodą, tylko musimy z nimi współgrać, żeby to wszystko działało – zaznacza Szymon Zienkiewicz, instruktor żeglarstwa.

– Generalnie tylko drugi zestaw ubrań. Pogoda jest różna, wiadomo ubrania dostosowane do warunków. Jak jest ciepło, to może być krótki rękawek, jak jest chłodniej to bluza. Nie trzeba przynosić ani kupować dziecku żadnych ubrań. Cały sprzęt, jak i kamizelki asekuracyjne zapewniamy w klubie – wyjaśnia Maciej Dąbrowski, regionalny koordynator projektu PolSailing we Wrocławiu.

Program został stworzony przez Polski Związek Żeglarski. Jeśli uczestnicy będą chcieli kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem, mogą to robić w jednym z klubów. W jaki sposób dziecko może uczestniczyć w kursie PolSailing?

– Jedyna możliwość zapisów do programu jest przez stronę PolSailing.pl. Tam wypełnia się wszystkie dane i jako koordynator, wysyłam do rodziców informacje odnośnie do wolnych terminów i zapisów do grup – dodaje Maciej Dąbrowski, regionalny koordynator projektu PolSailing we Wrocławiu.

Nauka żeglarstwa podczas upalnych wakacji w mieście może być dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, odpoczynek i poznanie nowych rzeczy.