Dary z Alzacji dla Ukrainy trafiły do powiatu wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojna w Ukrainie trwa już od pół roku. Od samego początku w pomaganie aktywnie włączyli się mieszkańcy powiatu wrocławskiego, jak również powiat wrocławski. Cały czas taka pomoc była okazywana dwutorowo, bo z jednej strony była ona okazywana na miejscu uchodźcom, jak również były i cały czas są wysyłane dary do Ukrainy. Aktualnie do magazynu powiatu wrocławskiego przyjechały dary z Francji.

Kolejny transport pomocowy dla Ukrainy, który tym razem przyjechał z Alzacji, z Francji. Jest to kolejny region, z którym powiat wrocławski współpracuje. Przypomnę, że wcześniej mieliśmy okazję odbierać tutaj też dary z powiatu Borken, z Niemiec – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Wśród rzeczy, które przyjechały z Francji znalazły się ubrania, niezbędne artykuły spożywcze, medyczne, jak również higieniczne. Dary zostały zebrane przez mieszkańców Alzacji, a dostarczyli je członkowie stowarzyszenia Protection Civile. 

Protection Civile jest największą organizacją humanitarną we Francji i liczy 32 tys. wolontariuszy. Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Natomiast stowarzyszenie, które reprezentujemy, zrealizowało już kilka takich transportów do Ukrainy, dowożąc je do Lublina – mówi Jean-Daniel Schell, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Protection Civile.

Przyjechały rzeczy, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania, szczególnie w warunkach, takich, jakie teraz panują w Ukrainie – mówi Sławomir Hryniewicz, przewodniczący Komisji Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Rady Powiatu Wrocławskiego.

Na pewno trafią do bardzo potrzebujących ludzi, bo w dalszym ciągu wojna w Ukrainie trwa. Wiemy, że nie szybko ona tam się zakończy. Więc każda pomoc, którą my tutaj rozdysponowujemy dla naszych przyjaciół Ukraińców jest bardzo potrzebna – mówi Wiesław Zając, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Te dary są dokładnie przez nas spisywane, katalogowane. Następnie część z tych darów, które dzisiaj przyjechały, trafią do uchodźców, którzy znajdują się na terenie powiatu wrocławskiego. Pozostałe zostaną zapakowane w duży transport, który pojedzie do Ukrainy – mówi Roman Potocki. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy