DASH radę – dieta dla seniorów. Spotkanie z psychodietetykiem w WCS-ie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
DASH radę - dieta dla seniorów to specjalnie przygotowana prelekcja, w trakcie której psychodietetyk wyjaśni, na czym polega dieta DASH, jakie są jej zalety, kto może ją stosować i w jaki sposób wpływa na funkcjonowanie organizmu. Spotkanie z psychodietetykiem Narodowego Funduszu Zdrowia zaplanowano na środę 6 lipca w godzinach 11-13 we Wrocławskim Centrum Seniora przy placu Dominikańskim 6.

Dash radę – to taka gra słowna. Dash to jest nazwa diety, którą promujemy. Dasz radę to znaczy, że można z nią zgubić nadprogramowe kilogramy. Jest to dieta promowana w tej chwili przez NFZ, ale to nie tyle dieta, co styl życia. Jest to propozycja tak dobranych pokarmów, żeby były jak najlepiej zbilansowane, z odpowiednią ilością minerałów i witamin, ale przede wszystkim smaczna, łatwa w wykonaniu i z łatwo dostępnymi produktami. To jest bardzo ważne – mówi Anna Capik, doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia, dolnośląski oddział NFZ.

Następnie te osoby, które wezmą udział w spotkaniu 6 lipca, będą zaproszone tydzień później, 13 lipca na Traugutta 55. Będą miały wykonane pomiary w kiosku profilaktycznym. Kiosk profilaktyczny to jest takie urządzenie, które mierzy nasz wzrost, wagę, ciśnienie, ale także skład masy ciała, czyli pokazuje, ile mamy tłuszczu trzewnego, który jest bardzo niezdrowy i niebezpieczny. Pokazuje także, ile mamy wody, a to daje informacje, nad czym powinniśmy popracować. Wówczas te osoby będą mogły dostosować dietę i programy profilaktyczne dostępne dla Dolnoślązaków do swoich indywidualnych potrzeb – podkreśla Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowe dolnośląskiego oddziału NFZ.

Mamy dla państwa taki pakiet, gdzie nie tylko opowiadam o diecie, ale także wybieramy pakiety na 21 lub 28 dni. Mamy rozpisaną dietę cztery posiłki dziennie. Oprócz tego na przykład ćwiczenia – to jest 8 tygodnia dla zdrowia i inne programy, które NFZ ma w ofercie – dodaje Anna Capik, doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia, dolnośląski oddział NFZ.

Konsultacje z psychodietetykiem, ułożenie diety oraz dostęp do jadłospisu, a także wybór ćwiczeń są całkowicie bezpłatne. Nie trzeba mieć ze sobą żadnych dokumentów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 6 lipca w WCS-ie o godz. 11:00, a tydzień później – 13 lipca – również w środę – od 09:00 do 14:00 można skorzystać z konsultacji wraz z analizą składu ciała.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy