David Bowie w Capitolu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Teatr Muzyczny Capitol wraca po przerwie z nowym sezonem i premierami. Na deskach będzie można zobaczyć „Lazarusa” - słynny musical Davida Bowie.

Lazarus to ostatnie dzieło zmarłego cztery lata temu artysty i piosenkarza Davida Bowiego. Musical  był już wystawiany m.in. w Londynie, Wiedniu i Hamburgu. Teraz pojawi się również na dużej scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. 

Wspaniała muzyka Davida Bowiego. „Lazarus” to jego ostanie dzieło, które przemierzyło już wiele państw na świecie. To, co będziemy oglądać w Capitolu to polska prapremiera. Piosenki będą śpiewane przez naszych aktorów, ale w oryginale — tłumaczy Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Za reżyserię polskiej prapremiery odpowiedzialny jest Jan Klata. 

Jan Klata ma dobre ucho na muzykę i to właśnie skłoniło mnie 8 lat temu do zaproszenia go do reżyserowania innego musicalu. Jak się pojawił „Lazarus” to wiedziałem, że zajmie się nim właśnie on — wyjaśnia Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Scenariusz spektaklu to sequel powieści science fiction „Człowiek, który spadł na ziemię” i filmu z 1976 roku, w którym David Bowie zagrał główną rolę. Zarówno film jak i książka przedstawiają historię przedstawicieli obcej cywilizacji, którzy szukają na ziemi nowego miejsca do życia.

„Lazarus” opowiada o człowieku, który przybył z innej planety i starając się znaleźć wodę, uwikłał się w rozmaite nałogi, toksyczne związki, tracąc tym samym możliwość powrotu na swoją macierzysta planetę — wyjaśnia Konrad Imiela.

W „Lazarusie” w roli głównej wystąpi gościnnie Marcin Czarnik wraz z artystami Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.