DCO przyjmuje pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
,,Skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej. A według najnowszych prognoz istnieje ryzyko, że stan ten będzie się pogarszał. Prawdopodobnie do 2025 roku zachorowalność na choroby onkologiczne wzrośnie o ponad 25 proc., a nowotwory staną się wówczas główną przyczyną zgonów w Polsce.” Tak Najwyższa Izba Kontroli o sytuacji onkologicznej w Polsce pisała jeszcze w 2018 roku. Powagę sytuacji rozumie Dolnośląskie Centrum Onkologii i pomimo utrzymujących się obostrzeń epidemicznych zaprasza na badania.

Szybka diagnoza pozwala na powrót do zdrowia. Zbierający coraz większe żniwo rak piersi, wcześnie wykryty zwiększa szanse wyzdrowienia. Dlatego Dolnośląskie Centrum Onkologiczne wznawia programy profilaktyczne dla kobiet. Zaprasza na  badania  mammografem i cytologię.

W celu szybkiego wykrycia raka potrzebna jest szybka interwencja medyczna. Skierowany pacjent najszybciej jeśli zgłosi się z kartą Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego. Podczas wideokonferencji otrzymuje opiekuna, który przekazuje pacjentowi zalecenia i recepty.

Śmiertelność chorujących na raka jest bardzo duża, im szybciej jest on diagnozowany tym większe szanse na wyzdrowienie. DCO zachęca do korzystania ze zdalnych konsultacji.

Wizyta bezpośrednia jeśli będzie konieczna przebiegać będzie z zachowaniem środków bezpieczeństwa

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy