Debata mediacyjna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Centrum Mediacji już po raz kolejny zainicjowało debatę mediacyjną na temat rozwiązywania problemów w rodzinie. Tym razem najważniejsze jest dziecko i jego pozycja w ogniu konfliktu rodzinnego.

-Chcemy spojrzeć na problem dziecka w sytuacji, w którym rozpada się jego bezpieczny świat, świat w którym rodzice powinni się nim opiekować, wspierać, dbać o jego dobro, tymczasem rodzice są w konflikcie, w domu nie ma należytej uwagi jakiej dziecko potrzebuje żeby się prawidłowo rozwijać. Pytamy kogo to dziecko wobec tego obchodzi, kto tak naprawdę powinien o losy tego dziecka zadbać co to jest to dobro dziecka- mówi Dagna Dzidowska z Wrocławskiego Centrum Mediacji. 

 

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i kierowane jest do wszystkich osób dla których troska o dobro dziecka i zaangażowanie w jego prawa i losy są bliskie z powodów osobistych, zawodowych lub światopoglądowych. Organizatorzy w swoim holistycznym podejściu do zagadnienia dobra dziecka zagubionego w konflikcie rodzinnym, zaprosili do dyskusji ekspertów z dziedziny psychologii i prawa. 

 

-Funkcjonowanie dziecka w konflikcie rodzinnym ma bardzo negatywne skutki zarówno w okresie rozwoju jak i w życiu dorosłym. Wpływa na układ hormonalny, odpornościowy, nerwowy, na funkcjonowanie mózgu dziecka, które się rozwija intensywnie- podkreśla Patrycja Dorsz vel. Drożdż z Wrocławskiego Centrum Mediacji. 

 

-Mediacje pozwalają nam rozwiązywać konflikty poza sądem, uczą też komunikacji i koncentracji na potrzebach każdej ze stron po to, żeby wypracować najlepszy model funkcjonowania dziecka, kontaktów z nim lub aby rozwiązać sytuację konfliktową- mówi dr Monika Kurzynoga, terapeuta pedagogiczny, społeczny kurator sądowy.  

 

Zaproszeni prelegenci dzielili się sprawdzonymi, opartymi na wieloletnim doświadczeniu rozwiązaniami w obszarze wsparcia dziecka w konflikcie. Przedstawili też prawne regulacje dotyczące pozycji dziecka w rodzinie. 

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy