Debiuty polskiej sceny malarskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trzydziestu młodych artystów zostało wybranych do 13. edycji Konkursu Gepperta. Kto go wygra, okaże się już 19 czerwca.

Konkurs Gepperta to ogólnopolski przegląd najlepszych debiutów polskiej sceny malarskiej. Sama idea konkursu powstała już w 1989 roku.

Konkurs Gepperta ma bardzo długą tradycję, ponieważ jego pierwsza edycja miała miejsce w 1989 roku, czyli 31 lat temu — mówi Alicja Klimczak-Dobrzaniecka, kuratorka 13. Edycji Konkursu Gepperta.

Konkurs skierowany jest do młodych malarzy, najpóźniej do trzech lat po obronie dyplomu oraz do osób, które dyplomu uczelni artystycznej nie posiadają, ale czynnie uprawiają sztukę.

Konkurs Gepperta jest konkursem malarskim i w większości w tej edycji zobaczymy klasyczne malarstwo, ale nie tylko. Mamy też prace, które wykraczają poza tradycyjną formę obrazu na płótnie np. realizacje przestrzenne, rzeźbiarskie, scenograficzne — tłumaczy Alicja Klimczak-Dobrzaniecka.

Na wydarzenie składają się dwa elementy: sympozjum kwalifikacyjne oraz wystawa konkursowa. W trakcie sympozjum, które odbyło się w październiku, eksperci przedstawili kandydatury najciekawszych, ich zdaniem, artystów i ich dzieł. Spośród tej grupy, w drodze zamkniętych obrad, jury wyłoniło grupę finalistów, których prace można obecnie oglądać w Galerii BWA Wrocław Główny.

Wystawa jest dostępna dla publiczności od środy do niedzieli w godzinach 14-18. Najlepiej przed przyjściem się zaanonsować, ponieważ wtedy wpisujemy osoby na listę zwiedzania — dodaje kuratorka 13. Edycji Konkursu Gepperta.

Chciałabym wszystkich zachęcić do tego, żeby umawiać się z nami wcześniej, bo na czas trwania ograniczeń oferujemy indywidualne zwiedzanie i oprowadzanie po galerii oraz samej wystawie — dopowiada Anna Mituś, kierowniczka Galerii BWA Wrocław Główny.

Ostateczni zwycięzcy zostaną wyłonieni w trakcie gali online już 19 czerwca o godzinie 18.00.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy