Są to tak zwane dezynfekcje doraźne, czyli dotyczą tych elementów, których dotykamy najczęściej czyli paneli wind, o ile oczywiście w kamienicy taka winda jest, przede wszystkim poręczy, włączników czy klamek – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.
Chcemy w ten sposób zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem – mówi Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego.
Klatki schodowe dezynfekowane są specjalnym preparatem, który dobrze spełnia swoją funkcję, ale jest też bezpieczny dla zdrowia mieszkańców.
Tutaj też apelujemy do mieszkańców, jeżeli pojawiają się później naklejki, że ten przedmiot, ta klatka zostały zdezynfekowane, żeby tego nie niszczyć. To jest informacja dla nas wszystkich, że te prace zostały tam zrealizowane – mówi Tomasz Jankowski.
Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną, dezynfekcja klatek schodowych odbywa się trzy razy w tygodniu, a tam, gdzie jest to konieczne nawet częściej.
Możemy zlecać dodatkowe, tak zwane dodatkowe dezynfekcje budynków i my takie zleciliśmy w kilku, kilkunastu budynkach zarządzanych przez naszą spółkę. To są budynki w takim trudnym stanie sanitarnym – tam, gdzie występują duże roszady ludności, gdzie na przykład dostaliśmy informacje, że jest dużo osób na kwarantannie lub jest taka potrzeba po prostu – mówi Katarzyna Galewska.
Do tej pory na dezynfekcję lokali komunalnych wydano około 400 tys. zł. Będzie wykonywana tak długo, jak długo sytuacja epidemiczna będzie tego wymagać.