Dezynfekcja lokali komunalnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia koronawirusa spowodowała, że dezynfekcja stała się konieczna we wszystkich miejscach, w których przebywają ludzie. Dezynfekowane są także wrocławskie lokale komunalne.

Są to tak zwane dezynfekcje doraźne, czyli dotyczą tych elementów, których dotykamy najczęściej czyli paneli wind, o ile oczywiście w kamienicy taka winda jest, przede wszystkim poręczy, włączników czy klamek – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. 

Chcemy w ten sposób zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem – mówi Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego. 

Klatki schodowe dezynfekowane są specjalnym preparatem, który dobrze spełnia swoją funkcję, ale jest też bezpieczny dla zdrowia mieszkańców. 

Tutaj też apelujemy do mieszkańców, jeżeli pojawiają się później naklejki, że ten przedmiot, ta klatka zostały zdezynfekowane, żeby tego nie niszczyć. To jest informacja dla nas wszystkich, że te prace zostały tam zrealizowane – mówi Tomasz Jankowski.

Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną, dezynfekcja klatek schodowych odbywa się trzy razy w tygodniu, a tam, gdzie jest to konieczne nawet częściej. 

Możemy zlecać dodatkowe, tak zwane dodatkowe dezynfekcje budynków i my takie zleciliśmy w kilku, kilkunastu budynkach zarządzanych przez naszą spółkę. To są budynki w takim trudnym stanie sanitarnym – tam, gdzie występują duże roszady ludności, gdzie na przykład dostaliśmy informacje, że jest dużo osób na kwarantannie lub jest taka potrzeba po prostu – mówi Katarzyna Galewska. 

Do tej pory na dezynfekcję lokali komunalnych wydano około 400 tys. zł. Będzie wykonywana tak długo, jak długo sytuacja epidemiczna będzie tego wymagać.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy