Dezynfekcja przedszkoli i żłobków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Około 80 ton środków do dezynfekcji trafi do przedszkola i żłobków na terenie województwa dolnośląskiego. Sprzęt zostanie dostarczony przez 16. Dolnośląska Brygadę Obrony Terytorialnej.

Rząd zarekomendował, że od 6 maja przedszkola i żłobki mogą być otwarte. Decyzja należy jednak do samorządów. Niektóre placówki będą do dyspozycji rodziców z dziećmi, jednak musi być tam zachowany odpowiedni reżim sanitarny.

– To jest ewidentny sygnał dla samorządowców, że strona rządowa próbuje pomóc i w jakimś stopniu zminimalizować negatywne skutki związane z otwarciem przedszkoli. To znaczy, żeby jednak było tam czysto, było zdezynfekowane i żeby wirus na powierzchniach za długo nie siedział – mówi Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Środki dezynfekujące trafią do wszystkich przedszkoli i żłobków w województwie, które będą otwarte. 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej najpierw rozładowała 7 tirów, które przywiozło sprzęt, a teraz pomoże w rozdysponowaniu tych materiałów.

– Po to, aby dostarczyć te środki dezynfekujące, które rząd i Pan Wojewoda przeznaczają do tych przedszkoli i żłobków, żeby były one dostarczone na czas, my jesteśmy do dyspozycji. Będziemy przewodzić je w 16 różnych miejsc na terenie całego wojewdództwa dolnośląskiego – zaznacza płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Środki pochodzą z krajowej produkcji i mają zapewnić utrzymanie odpowiednich warunków sanitarnych w miejscach, gdzie będą przebywać i bawić się dzieci.

– Kwestia powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli oznacza możliwość pracy przez drugiego rodzica. To dla wielu firm jest kluczowe – dodaje Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Przypomnijmy, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział, że placówki opieki na razie pozostaną zamknięte. Nieznana jest jeszcze data ich otwarcia.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy