Dieta a wiosna. Czy jemy zdrowiej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zmiana nawyków żywieniowych to temat, który powraca kilka razy w roku. Najczęściej w kontekście postanowień noworocznych, ale także na wiosnę. Co tak naprawdę oznacza zdrowe odżywianie?

Zdrowe, czyli zrównoważone, wszystkiego po trochu. Jedzenia ma gigantyczny wpływ na nasze życie. Po pierwsze pod względem zdrowotnym, ale różniej pod względem nastroju, bo mamy tu wpływ społeczny, czyli to z kim się dzielimy jedzeniem, jak spędzamy ten czas. Jest też wpływ emocjonalny, bo jedzenia kojarzy się z różnymi wydarzeniami. Smaki budzą wspomnienia. Jest też wpływ religijny, czyli na przykład teraz, kiedy jest post i kulturowy, czyli na przykład to, co usłyszymy w mediach – mówi Magdalena Szyszka-Borycka, dietetyczka.

Czy wrocławianie zmieniają swój sposób odżywiania wraz z nadejściem wiosny?

Na pewno, bo mamy dużo dobrych rzeczy do jedzenia.

Od wiosny więcej się ruszam, ale przez cały rok staram się jeść w miarę zdrowo.

Próbuję, ale wszystko jest bardzo drogie.

Zacząłem pilnować tego, co jem, gdy mój stan zdrowia się pogorszył.

Trzeba pamiętać, że zdrowe to dla każdego coś innego, bo mamy różne schorzenia – mówi Magdalena Szyszka-Borycka.

Najważniejsza jest równowaga, a wiosna to dobry czas, żeby zacząć o siebie dbać kompleksowo.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy opowiadają uczestnikom między innymi o tym, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy