Dinozaury z Krasiejowa zagościły we Wrocławiu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Wydawać by się mogło to niemożliwym, ale we Wrocławiu zagościły dinozaury. Modele gadów, które odtwarzają prehistoryczne stworzenia przyjechały z JuraParku w Krasiejowie. Spotkać się z nimi można podczas spaceru w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prezentujemy kilka modeli dinozaurów, a dokładnie 8 z ery mezozoicznej od triasu do późnej kredy – mówi Jolanta Kochanowska, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ogrodzie przedstawione są modele dinozaurów roślinożernych oraz mięsożernych. Wśród nich można nawet rozpoznać bohaterów ze słynnego filmu o parku Jurajskim.

Są wśród nich te bardziej znane jak na przykład drapieżne Velociraptory czy Triceratopsy bardzo charakterystyczne z trzema rogami i z wielką tarczą wokół głowy szerokości nawet do dwóch metrów. Mamy też podobny okaz Avaceratopsa i Kentrozaura – opowiada Jolanta Kochanowska.

 Co ciekawe, modele przedstawiają osobników w wieku dziecięcym oraz dojrzałym. 

Przykładem młodego dinozaura jest Kentrozaur z późnej jury, charakterystyczny też z takim papuzim dziobem – dodaje Jolanta Kochanowska, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przy każdym z modeli dinozaurów jest ustawiona tablica dydaktyczna, na której została umieszczona informacja o każdym z osobników, tak aby zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej na ich temat.

Modele te otrzymaliśmy po koleżeńsku na czas określony z Parku Dinozaurów w Krasiejowie. Będą prezentowane, a w zasadzie już są od 1 maja do niedzieli 30 maja – mówi Jolanta Kochanowska.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy