Dinozaury z Krasiejowa zagościły we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wydawać by się mogło to niemożliwym, ale we Wrocławiu zagościły dinozaury. Modele gadów, które odtwarzają prehistoryczne stworzenia przyjechały z JuraParku w Krasiejowie. Spotkać się z nimi można podczas spaceru w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prezentujemy kilka modeli dinozaurów, a dokładnie 8 z ery mezozoicznej od triasu do późnej kredy – mówi Jolanta Kochanowska, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ogrodzie przedstawione są modele dinozaurów roślinożernych oraz mięsożernych. Wśród nich można nawet rozpoznać bohaterów ze słynnego filmu o parku Jurajskim.

Są wśród nich te bardziej znane jak na przykład drapieżne Velociraptory czy Triceratopsy bardzo charakterystyczne z trzema rogami i z wielką tarczą wokół głowy szerokości nawet do dwóch metrów. Mamy też podobny okaz Avaceratopsa i Kentrozaura – opowiada Jolanta Kochanowska.

 Co ciekawe, modele przedstawiają osobników w wieku dziecięcym oraz dojrzałym. 

Przykładem młodego dinozaura jest Kentrozaur z późnej jury, charakterystyczny też z takim papuzim dziobem – dodaje Jolanta Kochanowska, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przy każdym z modeli dinozaurów jest ustawiona tablica dydaktyczna, na której została umieszczona informacja o każdym z osobników, tak aby zwiedzający mogli dowiedzieć się więcej na ich temat.

Modele te otrzymaliśmy po koleżeńsku na czas określony z Parku Dinozaurów w Krasiejowie. Będą prezentowane, a w zasadzie już są od 1 maja do niedzieli 30 maja – mówi Jolanta Kochanowska.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy