Długi weekend przed nami. Zostań w domu, będzie taniej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ten urlop trzeba było bardzo dokładnie zaplanować, bo wystarczyło wziąć 4 dni wolnego, żeby odpoczywać przez 9 dni. W poniedziałek mamy wolne i wiele osób z tego skorzystało. Następny taki długi weekend będzie dopiero w listopadzie. Ale i teraz okazuje się, że wiele osób woli odpoczywać… we Wrocławiu.

Bulwary nad Odrą – to ulubione miejsce wrocławian. Tu lubimy odpoczywać i w wolne dni i w ciągu tygodnia. Ale to miejsce lubią także przyjeżdżający do stolicy Dolnego Śląska turyści. Odwiedzających Wrocław całe tłumy. Niektórzy muszą już niestety wracać. I już żałują. 

Niestety w sobotę wylatujemy do Ghany. Niestety, bo się skończyły wakacje, byliśmy tu miesiąc, dwa dni w Krakowie i tu. Gdzie lepiej? We Wrocławiu, polecam, lepiej niż nad morzem, tyle atrakcji dla dzieci – mówi Paweł Rosiecki z Ghany. 

Turyści jednym tchem wymieniają atrakcje Wrocławia – Hydropolis, Afrykarium, Ogród Japoński, ale też imprezy, koncerty, które przyciągają tłumy. 

Partynice, piękny koncert – Róże Europy. Moja żona tańczyła, dzieci się bawiły, było super. Jeszcze Ogród Botaniczny, starówka, piękne trasy do biegania nad Odrą – mówi Paweł Rosiecki z Ghany. 

Tak widzą nasze miasto turyści, którzy wolą zwiedzać nasze miasto w tygodniu, a na długi weekend wrócić do domu. 

W weekendy się źle zwiedza, bo jest masa ludzi. My od 1 sierpnia byliśmy w Polanicy, teraz we Wrocławiu u szwagra i jest super. Podoba się państwu Wrocław? Bardzo ładny Wrocław jest – mówi Krzysztof z Katowic. 

Turyści zwiedzają cały region. Dolnośląskie miasta – Kłodzko, Karpacz lub Świeradów też przeżywają oblężenie. Ale na kilka dni Wrocław oferuje wiele atrakcji. 

Będziemy po prostu spacerować i miło spędzać czas, jestem drugi raz we Wrocławiu, dużo nie widziałem, a to duże miasto, piękne. Mi się tu podoba, czuję się lepiej tutaj – mówi Admitro z Łodzi. 

Wielu wrocławian deklaruje, że jednak zostaną w mieście. Nie z pobudek patriotycznych, ale dlatego, że każdy wyjazd wiąże się z wydatkami. I to dużymi. Noclegi – jeśli już znajdziemy wolne miejsce co nie jest proste – kosztują od 80 nawet do 250 zł. za jedną osobę. Wyjazd dla czteroosobowej rodziny to dla wielu osób koszt nie do poniesienia. Wiele osób planuje spotkania rodzinne. 

Rodzinny obiad, więc sporo przygotowań będzie. Czyli przy garach? Tak. A pani? Ja będę odpoczywać po odpoczynku. Po urlopie też trzeba odpocząć – mówią Weronika i Oliwia

Ale niektórzy mają nadzieję na naprawdę udany weekend.  

Jakieś plany macie? Idę na randkę – cieszy się Magdalena

I oby to był miło spędzony czas.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy