Długo wyczekiwany remont ul. Powstańców Śląskich. Kiedy ruszą prace?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ul. Powstańców Śląskich, czyli jedna z najbardziej ruchliwych ulic w naszym mieście, zostanie przebudowana. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu planuje ogłosić w połowie lutego bieżącego roku przetarg na projekt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace remontowe rozpoczną się już w 2025 roku.

Od wielu lat wyczekiwany remont. Takich zresztą dróg kostkowych we Wrocławiu mamy dużo. To nie tylko przecież ulica Powstańców Śląskich, ale też ulica Gajowicka, ulica Komandorska oraz wiele innych tego typu ulic. Po kolei chcemy je remontować. Na pierwszy plan idzie ul. Powstańców Śląskich. Podzieliśmy tę inwestycje na trzy odcinki – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Odcinki przewidziane do remontu to obydwie jezdnie wykonane z poniemieckiej granitowej kostki na odcinku od ul. Swobodnej do skrzyżowania z ulicą Radosną i Szczęśliwą. To jest pierwszy odcinek. Drugi odcinek to jest odcinek od skrzyżowania z ulicą Wielką do Ronda i trzeci odcinek od Ronda do skrzyżowania z ulicą Hallera – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Z prac remontowych zostanie wyłączony obszar ronda, ponieważ, jak tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, jest on objęty ścisłym nadzorem konserwatorskim.

Natomiast jeśli chodzi o obydwie jezdnie, to mamy w planie zdjęcie kostki, odzyskanie jej oczywiście i następnie wykorzystanie ponowne. My taką kostkę granitową poniemiecką odzyskujemy i te elementy, które nadają się do ponownego wykorzystania są wbudowywane czy to na miejskich parkingach w obszarze zabytkowym, czy do obrukowania np. zatok autobusowych. Tak się stanie również w tym przypadku – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W miejscu kostki pojawi się nawierzchnia bitumiczna. 

Kostka ma wiele zalet, ale jej podstawową wadą jest to, że jest głośna. Ulica Powstańców Śląskich jest jedną z najbardziej wykorzystywanych miejskich arterii komunikacyjnych. Przenosi potężny ruch przez 7 dni w tygodniu, więc tutaj ten element akustyczny na plus dla mieszkańców. Na pewno spotka się z aprobatą. No i oczywiście chodzi o poprawę komfortu jazdy, ponieważ ta obecna nawierzchnia jest odkształcona, pozapadana, zwłaszcza w miejscach, gdzie były prowadzone jakieś roboty rozbiórkowe – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

-W tej chwili będziemy ogłaszać przetarg na zaprojektowanie przebudowy tych trzech odcinków. Kiedy będziemy mieć projekt, przystępujemy niezwłocznie do realizacji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy