– To moment, kiedy wszystkie organizacje studenckie mogą się pokazać. Oni chcą także pozyskać nowych członków. Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i nauka, ale także zajęcia pozalekcyjne, kreatywność i dobra zabawa – mówi Aleksandra Maćków, organizatorka Dni Aktywności Studenckiej na PWr.
Maciej należy do Akademickiego Stowarzyszenia e-Sportowego, które dzieli się na zespół graczy i zespół organizacyjny. Przyznaje, że swoją przyszłość chciałby połączyć z e-sportem, bo obecność w stowarzyszeniu pomaga mu rozwijać swoją pasję.
– Zawsze się pasjonowałem grami komputerowymi, odkąd byłem dzieckiem. E-sport to moja zajawka od 14. roku życia, dlatego wybrałem to stowarzyszenie. Możemy się nauczyć jak organizować wydarzenia, sponsorów. Myślę, że to się przydaje w przyszłości. Ja jako komentator e-sportowy mogę dalej rozwijać się w tym kierunku – dodaje Maciej Dyszewski, Akademickie Stowarzyszenie e-Sportowe.
Jakub jest prezesem Koła Naukowego Konar, które zajmuje się tworzeniem robotów. Zdradza, że poza rozwijaniem umiejętności praktycznych, obecność w kole pomaga mu poznać stronę zarządzania dużym projektem i zespołem, a to jest bardzo ważne.
– Uczymy się teorii, bez której nie da się wdrożyć praktyki, ale potem praktyka jest ogromnie ważna. Stworzenie nawet małego robota wymaga połączenia programowania, mechaniki i elektroniki, daje nam wgląd na to, jak ta robotyka wygląda. Zajmujemy się tworzeniem małych konstrukcji, które potem testujemy na zawodach robotycznych – Robotic Arena – mówi Jakub Kolasa, prezes Koła Naukowego Konar.
Aleksandra jest liderką marketingu w PWR Racing Team. Działalność w kole naukowym to dla niej połączenie dobrej zabawy i sporych wyzwań.
– Przede wszystkim możemy się w praktyce uczyć tego, czego chcemy, budując bolid. Niesamowita przygoda, dużo pracy i ciekawe wyjazdy za granicę – dodaje Aleksandra Pośpiech, lider marketingu w PWR Racing Team.
Michał jest członkiem Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych PIRM, które między innymi zajmuje się konstruowanie motocykla.
– Pod względem praktycznym na pewno jest to spore rozszerzenie. Uzupełnienie wiedzy w praktyce. Duża frajda przede wszystkim, gdy projekt zostanie zrealizowany – podkreśla Michał Lentner, Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych PIRM.
– Ogromna duma, że w końcu udało się zorganizować te dni stacjonarnie. Możemy zobaczyć tu bardzo kreatywne pomysły i widać, że studenci nie zmarnowali tego czasu pandemii. W końcu mogę rywalizować z rówieśnikami – podsumowuje dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich PWR.