Dni Aktywności Studenckiej PWR. Ponad 70 organizacji studenckich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Między innymi rakietę można oglądać na Politechnice Wrocławskiej, bo tutaj trwają Dni Aktywności Studenckiej, a wystawia się ponad 70 kół naukowych.

– Tak, to prawda. W tym roku jest to już 37. edycja Dni Aktywności Studenckiej. Mamy ponad 70 organizacji studenckich, które wystawiają się na dziedzińcu oraz wewnątrz budynku C-13. Budynek C-13 zmienia się w tym dniu w jaskinię pomysłowości studenckiej, kreatywności. Możemy zauważyć w tym budynku wiele zapału studenckiego. Możemy zobaczyć również agendy kultury, organizacje studenckie i koła naukowe – mówi Dominika Łuczak, Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej.

Podczas wydarzenia odbywały się między innymi przejazdy pokazowe bolidu PWR Racing Team, motocykli Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, prelekcje i konkursy dla studentów.

Jesteśmy Power Racing Team, jesteśmy strategicznym kołem naukowym Politechniki Wrocławskiej, jak również zespołem wyścigowym klasy Formuła Student. I tak w dużym skrócie naszym zadaniem w ciągu roku jest zbudowanie takiego bolidu, który stoi właśnie za mną.

-Nasze koło zajmuje się propagowaniem pierwszej pomocy, szkoleniami, konferencjami, ogólnie poszerzaniem wiedzy, ale również stawiamy bardzo dużo na komunikację oraz współpracę z innymi kołami. Tak, jak można tutaj zauważyć, powstał most między nami, most naszej więzi z mostowcami.

-My reprezentujemy koło naukowe Młodzi mostowcy. Zajmujemy się ogólnie nauką o mostach, czyli konstrukcją mostów, jak one pracują, działają.

– Nasze koło naukowe zajmuje się tworzeniem rakiet sondujących. Tak naprawdę tworzymy je od zera, tworzymy je sami. Startujemy w dwóch zawodach, jednych w Stanach i jednych w Europie.

– Poszukujemy aktualnie mechaników, elektryków, elektroników, informatyków, technologów, chemików oraz ludzi z zarządzania. żeby nam pomogli w przeróżnych współpracach. Aktualnie tworzymy projekt hulajnogi elektrycznej z włókna węglowego.

– Karate na PWRze? Tak. No i zaczynamy od białych pasów, więc tak naprawdę ktoś, kto nic nie wie, też może do nas przyjść i nauczyć się. Takie właśnie jest piękno Karate – mówili przedstawiciele kół studenckich PWR.

Organizacje studenckie przez cały dzień werbowały studentów Politechniki Wrocławskiej w swoje szeregi. Każdy, kto chce działać poza regularnymi zajęciami na uczelni, mógł znaleźć coś dla siebie.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy