Dni otwarte w Zajezdni – odwiedź muzeum za darmo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Centrum Historii Zajezdnia trwają dni otwarte. Do 18 maja muzeum można zwiedzić za darmo.

Co roku w maju obchodzimy Noc Muzeów”. W tym roku, ze względu na pandemię nie będzie możliwe zaproszenie tak dużej rzeszy ludzi na jedną noc do naszego muzeum, to wszystko będzie online, ale za to zapraszamy przez cały tydzień. Nasze wystawy główna „Wrocław 1945-2016″ oraz czasowa „Zajezdnia strajkuje” dostępne w tym czasie całkowicie za darmo – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Na wystawie stałej będzie można zobaczyć kilka nowych atrakcji. Mamy lokalną historię poświęconą wrocławskiemu osiedlu Pilczyce i osobom, które stamtąd się wywodzą, a są to znani wrocławianie tacy jak żużlowiec Maciej Janowski czy reżyser Jan Jakub Kolski – opowiada Marek Mutor.

Wystawę główną można zwiedzić z marszu to jest wielka wystawa, więc tutaj nie ma problemu ze zwiedzaniem, nasza załoga dopilnuje tego żeby wszystko było bezpiecznie. Jeśli chodzi o multimedialny spektakl „Zajezdnia strajkuje” to tutaj bardzo prosimy o maila, adres jest podany na naszej stronie. Najlepiej zarejestrować się wcześniej, żeby o pełnej godzinie przyjść i spokojnie, bez kolejki wejść na wystawę – dodaje Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Przypominamy, że zwiedzanie odbywa się w reżymie sanitarnym.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy