Dni Podróżnika 2021. Studenci zarażają pasją do podróżowania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Chociaż podróżowanie w czasach pandemii stało się nieco utrudnione, studenci z Klubu Podróżników BIT, działającego przy Samorządzie Studenckim Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, podkreślają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Od kilku lat organizują Dni Podróżnika, czyli cykl warsztatów i spotkań o podróżach. Tym razem wydarzenie odbędzie się online.

Bartek i Karolina to członkowie Klubu Podróżników BIT, studenckiej organizacji, która swoimi działaniami chce zarażać innych pasją do podróżowania. Od 2009 roku studenci organizują Festiwal Podróżnika – trzydniowe spotkania i prelekcje o podróżach. Poprzedni rok i wprowadzone obostrzenia uniemożliwiły organizację wydarzenia, więc teraz festiwal wraca po krótkiej przerwie. Po raz pierwszy online.

Będzie scena, światła, mikrofony, piękna scenografia i wszystko to nasi widzowie będą mogli obejrzeć w internecie. W związku z tym nie ogranicza ich dojazd do Wrocławia czy cokolwiek innego. Można nas oglądać z wielu zakątków świata – mówi Karolina Walczak, Klub Podróżników BIT.

Wiele zakątków świata pojawi się także w dyskusjach. Studenci chcieli, żeby podczas spotkań pojawiło się jak najwięcej miejsc z całego świata. Będą Stany Zjednoczone, Afryka, Europa.

Będzie pięciu prelegentów. Dla mnie najciekawszy osobiście będzie Bartek Sabela, reportażysta, który opowie nam o pracy w kopalniach diamentów w Kongo. To będzie mocniejszy temat festiwalu, bardziej poważny. Będzie też Piotr Strzeżysz, który powie o swojej wyprawie rowerowej. Tym razem inna część świata, bo Tybet – dodaje Bartłomiej Sobieszek, Klub Podróżników BIT.

Chcemy udowodnić, że podróżować może każdy i w każdym wieku. Chcemy motywować ludzi do tego, żeby ruszyli się z kanapy i wyruszyli w świat, żeby spełniali swoje marzenia i zajrzeli wszędzie, gdzie tylko chcą – podkreśla Karolina Walczak, Klub Podróżników BIT.

Chociaż Festiwal Podróżnika kierowany jest do studentów, w wydarzeniu bierze udział mnóstwo osób w różnym wieku. Bartek Sobieszek działa w Klubie Podróżnika od października, a sam Festiwal organizuje po raz pierwszy. Nie ukrywa, że już nie może się doczekać.

Było kilka miesięcy pracy związanej z organizacją festiwalu, teraz będę mógł poznać wszystkich prelegentów, z którymi rozmawiałem przez internet w tym czasie. Jestem ciekaw, jak zorganizować daną wyprawę i wydaje mi się, że osoby, które słuchają takich prelekcji, również chcą wyciągnąć szczegóły dotyczące swoich marzeń podróżniczych – mówi Bartłomiej Sobieszek, Klub Podróżników BIT.

Dostęp będzie dla wszystkich, a prelekcje zaczniemy o godzinie 16:00 w sobotę 8 maja. Potrwają do wieczora, w niedzielę podobnie. Na pewno będzie co oglądać, nasi oglądający będą mogli na żywo zadawać pytania na czacie, będą mieli ciągłą interakcję ze wszystkimi. Na pewno zapamiętają ten festiwal na długo, tym bardziej, że będzie w innej wersji niż zazwyczaj – podkreśla Karolina Walczak, Klub Podróżników BIT.

Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy