Dni Seniora 2021. Konkursy dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dni Seniora zbliżają się wielkimi krokami, dlatego Wrocławskie Centrum Seniora zachęca do wzięcia udziału w czterech konkursach.

W tym roku to już 10. edycja naszego konkursu literackiego. Prace dostajemy od różnych ludzi. Od amatorów po ludzi, którzy zajmują się tym bardziej profesjonalnie. W tym roku oczekujemy prac z całej Polski – mówi Ewa Rapacz, z grupy O-Cal-Eni.

Tematem tegorocznej edycji konkursu literackiego jest „Różewicz w moim życiu. Filozoficzne refleksje”.

Być może brzmi strasznie, ale to jest taki lekki temat. Można siebie wyrazić, odnieść się do tego Różewicza siedzącego w parku na ławce. Cel jest taki, że zmobilizować i zaktywizować seniorów, pokazać ich uzdolnienia. Tak, żeby oni umieli za pomocą poezji wyrażać siebie i swoje uczucia – dodaje Ewa Rapacz, z grupy O-Cal-Eni.

Dni Seniora to także różnorodne konkursy. W tym roku serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Dookoła świata” na najbardziej charakterystyczną stylizację dla danego regionu. Zachęcamy seniorów do poszukania w swoich szafach ciekawych ubrań lub okryć głowy i wysłania nam zdjęcia lub przyniesienia do siedziby WCS-u do 6 września – dodaje Kamila Polańska, WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora.

Kolejną propozycja jest konkurs „Siła Seniora”.

Konkurs zorganizowany przez partnera Wrocławskiej Karty Seniora – Centrum Leczenia Bólu Analgomed. W dowolnej formie można wykonać pracę. Liczymy na kreatywność i oryginalność. Tę pracę można tam właśnie dostarczyć. Rozstrzygnięcie konkursu 8 października – dodaje Kamila Polańska, WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora.

PandemicArt to festiwal aktywności senioralnej na wielu różnych płaszczyznach, w którym seniorzy mogą zaprezentować swój talent.

Tych obszarów jest 10 – literatura, malarstwo, rzeźba, grafika, film, piosenka, prosportowej, pronatura, prozdrowotny, kulinarny, a także związaną rękodziełem – dodaje Agnieszka Żebrowska z Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Ograniczeniem w tym konkursie jest tylko wyobraźnia i wiek – 60+.

– Prace składamy do 30 września można je przynosić do naszej siedziby Przestrzeni Trzeciego Wieku lub podesłać nam zdjęcia, które udokumentują tę twórczość – podsumowuje Agnieszka Żebrowska z Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy