Dni Seniora 2021. Moc różnorodności

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Dni Seniora na stałe wpisały się w kalendarz wrocławskich imprez. Poprzednia edycja upłynęła pod znakiem pandemii. Seniorzy zachowywali dystans i nosili maseczki. Tego dotyczył także jeden z konkursów. W tym roku nie jest znana jeszcze dokładna data wydarzenia, ale organizatorzy zapowiadają, że nie zabraknie atrakcji.

Motywem przewodnim tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora będą różne kultury. Stolica Dolnego Śląska to miasto spotkań i różnorodności, dlatego Wrocławskie Centrum Seniora, za pomocą konkursów, chce pokazać, jak pięknie można się różnić.

Liczymy na dużą inicjatywę i kreatywność seniorów i nie tylko. Liczymy, że będą to międzypokoleniowe rywalizacje i ten kolorowy krąg, który powstanie, krąg różny kulturowo, będzie bardzo atrakcyjny z różnych względów, emocjonalnych i tych estetycznych – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Podczas uroczystego otwarcia rozdane zostaną między innymi certyfikaty miejsc przyjaznych seniorom. W poprzednim roku wyróżnienia dostały punkty gastronomiczne, które w okresie pandemii wydawały ciepłe posiłki dla seniorów.

Te gorące posiłki, które były przygotowywane przez restauracje i centra aktywności lokalnej, trafiały do najbardziej potrzebujących i te miejsca zostały uhonorowane przez prezydenta miejscami przyjaznymi seniorom. Idea jest taka, jak wskazuje na to nazwa, to mają być miejsca, gdzie seniorzy mają się czuć dobrze. To nie musi być coś dużego lub ekskluzywnego. To musi być miejsce, gdzie seniorzy się dobrze czują i które rekomendują jak to, w których dobrze jest spędzić czas – podkreśla Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Podczas inauguracji Dni Seniora wręczone zostaną także statuetki dla Przyjaciół Seniorów. To już 6. edycja konkursu. Taką wyjątkową statuetkę otrzymać mogą osoby fizyczne i podmioty prawne, które działają na rzecz seniorów.

Do tej pory to najczęściej seniorzy wskazywali tych ludzi lub organizacje, które były ważne w środowisku osób starszych. Ponieważ trwa pandemia, bardzo wiele osób młodych zrzeszonych w wolontariacie, organizacjach, stowarzyszeniach, radach osiedli, klubach seniora, pomagały często spontanicznie. Liczymy, że w tym roku wielu z nich zostanie wskazanych jako przyjaciele seniorów – dodaje Jolanta Podsiadło, koordynatorka konkursu, Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Wybrańcy zostaną uhonorowani kryształową statuetką. Kandydatów można zgłaszać do 20 sierpnia. Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza również do wzięcia udziału w dwóch innych konkursach: poetyckim oraz konkursie na stylizację kapeluszy i strojów charakterystycznych dla różnych kultur i regionów Polski oraz świata.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy