Dni Sycowa. Zawody drwali STIHL Timbersports

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ten weekend - 21 i 22 maja odbędą się dni Sycowa. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Tym razem, po raz pierwszy w ramach tej imprezy, odbędą się także zawody drwali STIHL Timbersports, w których wezmą udział między innymi najlepsi zawodnicy z miejscowej OSP. Zawody odbędą się w Parku Miejskim w Sycowie.

Kamil Dubicki jest strażakiem ochotnikiem, pochodzi z Drołtowic i od kilku lat jest zawodnikiem STIHL Timbersports. Na swoim koncie ma między innymi nagrody za udział w mistrzostwach Polski. Jak sam wspomina, pasję do cięcia i rąbania drewna odziedziczył po braciach.

Bracia w tym dużo uczestniczyli. Ja sam szczerze mówiąc, nie wziąłbym się za to. Podobało mi się to, ale jednak trochę strach był. Brat mi pokazał co i jak, co się z czym je i mnie się spodobało. Pochodzimy z wioski i zawsze sobie sami drewno przygotowaliśmy, rąbaliśmy i chcieliśmy się sprawdzić. No i tak to zostało – opowiada Kamil Dubicki, zawodnik STIHL Timbersports.

Udział w takich zawodach wymaga dobrej kondycji fizycznej, dlatego kluczem do sukcesu są przygotowania.

Stawiamy głównie na trening beztlenowy. Bieganie długodystansowe tu raczej nie pomoże. Tu jest potrzebny mocny, szybki trening, duża wydolność i myślę, że to jest klucz do sukcesu – zaznacza Kamil Dubicki.

Zawody, które odbędą się w Sycowie, będą miały charakter biegu sztafetowego. 

Zaczynamy od tego, że piłą motorową przecinamy jeden klocek, przebiegamy do następnej konkurencji underhand, czyli cięcie pniaka o średnicy 30 cm, stojąc nad nim. Przebiegamy do następnej konkurencji, czyli cięcie piłą twoja moja, tylko tutaj już nie ma drugiej osoby, tylko że jest jeden zawodnik, który przecina klocek o średnicy 40 cm i finiszujemy, przecinając znowu siekierą klocek pionowy – mówi Marcin Dubicki, zawodnik STIHL Timbersports.

Najlepsi zawodnicy awansują na zawody, które odbędą się we Francji.

Zapraszam wszystkich, którzy są ciekawi tego sportu na żywo, bo to będzie całkiem inne przeżycie niż oglądając to przez szkiełko telefonu lub telewizora – mówi Marcin Dubicki.

Zawody drwali startują w sobotę 21 maja o godzinie 11.00 w Parku Miejskim w Sycowie. Oprócz tego, można będzie także podziwiać występy regionalnych zespołów oraz znanych wykonawców polskiej estrady i nie tylko. Świętowanie Dni Sycowa otwiera sezon imprez i wydarzeń na terenie gminy. Pełny harmonogram imprezy oraz inne nadchodzące wydarzenia można sprawdzić na stronie sycow.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy