Do kiedy potrwa remont na placu Społecznym?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pełną parą trwa remont nawierzchni na pl. Społecznym, który potrwa co najmniej 4 tygodnie. Prace zostały podzielone na kilka etapów, a to oznacza, że na każdym etapie zamykany będzie jeden pas ruchu. Remont obejmie dwa odcinki: odcinek od mostu Grunwaldzkiego do Krasińskiego w kierunku centrum oraz odcinek w kierunku mostu Grunwaldzkiego między ul. Krasińskiego a przejazdem przez torowisko.

W ciągu tych czterech tygodni chcemy wymienić nawierzchnie na sześciu pasach ruchu na dwóch jezdniach. W tej chwili prace toczą się na pasach ruchu przeznaczonych do prawoskrętów, czyli na pasach prawych. Zerwaliśmy już starą nawierzchnię, która była w bardzo złym stanie technicznym. Swoje już przeżyła, była mocno wyeksploatowana, dużo odkształceń i sfałdowań powodowało ogromny dyskomfort, co więcej taka nawierzchnia jest bardzo narażona na powstanie tak zwanych ubytków pozimowych – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W miejscu zerwanej nawierzchni pojawi się nowy beton asfaltowy, który będzie odporny na wilgoć, a to z kolei sprawi, że na remontowanych odcinkach Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie będzie musiał łatać tak zwanych pozimowych dziur.

Szacujemy, że prace na pasie prawym będą trwały około 10 dni. Następnie po zakończeniu prac na pasie prawym i ułożeniu nowej nawierzchni, przechodzimy na pas środkowy. Około 7 dni potrwają prace na pasie środkowym i jako ostatni będzie remontowany pas lewy, dotyczy to obydwu jezdni. Przy takich założeniach rzeczywiście w ciągu czterech tygodni powinniśmy mieć temat zamknięty – mówi Ewa Mazur.

W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i uważać na znaki oraz tablice informujące o zmianach organizacji ruchu.

Wiadomo, że utrudnienia są. Mogłyby być większe, wtedy prace potrwałyby krócej, ale wiadomo, że jest to niemożliwe, bo musimy zapewnić kierowcom przejezdność. Dlatego, jeden pas jest poddawanym pracom, na dwóch odbywa się ruch. Będzie to trwało do połowy grudnia – dodaje Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Całkowity koszt remontu nawierzchni na pl. Społecznym to 1 mln zł.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy