Dobra karma wraca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia koronawirusa i idące za nią reżimy sanitarne ograniczyły liczbę osób w lokalach. Kawiarnia Cafe Równik postanowiła więc otworzyć ogródek, jednak brakowało tam parasoli.

Cafe Równik to kawiarnia, która daje miejsce pracy dla ludzi z niepełnosprawnościami. W ostatnich dniach apelowali o parasole, które można by było rozstawić na ogródku, aby zwiększyć liczbę miejsc siedzących. Reżim sanitarny spowodował, że w środku lokalu może obecnie przebywać znacznie mniej osób.

Nam przyszło do głowy, żeby zwrócić się do mieszkańców nawet o ewentualne wypożyczenie parasoli, bo dość długo czekaliśmy na zrealizowanie zamówienia od profesjonalnych firm, ale oni tłumaczyli, że jest środek sezonu i po prostu ich nie mają — wyjaśnia prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

Na apel zareagowało wielu mieszkańców, ale i również sam Jacek Sutryk, który postanowił wesprzeć lokal i dostarczyć parasole. 

Cafe Równik jest miejscem wyjątkowym na mapie Wrocławia, miejscem wrażliwym społecznie, więc odebraliśmy apel. Dla kawiarni zostaną przygotowane specjalne parasole z logo Wrocław- Miasto Spotkań oraz logo Cafe Równik — tłumaczy Marcin Obłoza z Biura Prasowego Urzędem Miejskiego Wrocławia.

Spersonalizowane parasole od urzędu zostaną dostarczone już za parę dni, a chwilowo Cafe Równik otrzyma tymczasowe, mniejsze parasole, aby goście mogli już wygodnie spędzać czas w ogródku i nie przejmować się słońcem.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy