Dobre, bo polskie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na polskiej gospodarce. Jak ją wesprzeć i na czym polega patriotyzm konsumencki?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi projekt „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości Polaków na temat patriotyzmu konsumenckiego, który jest potrzebny szczególnie teraz, kiedy polska gospodarka potrzebuje pomocy, a przedsiębiorcy walczą o utrzymanie się na rynku.

Kupując produkty lokalne wspieramy przedsiębiorców oraz rolników. Tych, którzy wytwarzają tutaj. Można powiedzieć, że to jest tak, jak byśmy kupowali od sąsiada — mówi Tomasz Krzeszowiec, dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Kupowanie produktów z oznaczeniem PRODUKT POLSKI przekłada się również na lokalne budżety. Regionalni producenci płacą podatki w gminach i miastach, jednocześnie wspierając je finansowo. Patriotyzm konsumencki jest również bezpośrednio z związany z tworzeniem kolejnych miejsca pracy dla Polaków.

Z każdej złotówki, która jest zainwestowana w produkt polski, prawie 80 groszy zostaje w Polsce. Przez wspólnotę, którą tworzymy, działamy na własna korzyść — tłumaczy Sebastian Pieńkowski, zastępca dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Lokalne produkty wytwarzane i produkowane w Polsce to jednak nie tylko wsparcie dla przedsiębiorców. To również dobrej jakości przetwory, wyroby i ekologiczne podejście do kupowania.

Cały łańcuch produkcyjny od pola do stołu jest ważny. Dlatego wspólnie wspierajmy polskie produkty i zasmakujmy w zdrowym, polskim jedzeniu — dodaje Marcin Gwóźdź, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Kupowanie polskich produktów to nie tylko gwarancja jakości. To również wsparcie dla lokalnych budżetów i utrzymywanie miejsc pracy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy