Dobrzykowice. Nowoczesna hala otwarta!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowoczesna hala sportowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach w gminie Czernica została otwarta. Od 1 września dzieci i młodzież będą mogły korzystać z sali im. Polskich Olimpijczyków, a także z siłowni, specjalnej bieżni i sali do gimnastyki korekcyjnej.

– Wręczam Wam drodzy uczniowe klucz na ręcę Pani Dyrektor – mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz. 

Występy artystyczne młodzieży z zespołu szkolno przedszkolnego w Dobrzykowicach, konkurs rzutów do kosza i poświecenie przez metropolitę wrocławskiego, arcybiskupa Józefa Kupnego nowego miejsca. Hala sportowa w Dobrzykowicach została otwarta. Inwestycja kosztowała ponad siedem milionów złotych. 

– To jest bardzo ważna inwestycja. Zainwestowaliśmy w przyszłość przedewszystkim naszych mieszkańców tych najmłodszych, który rosną. Mam nadzieję, że odbiór sali będzie dobry – podkreśla wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz. 

– Sala jest super. Wcześniej było miejsca, teraz jest bardzo duża. Wyposażenie jest bardzo fajne, jest dużo piłek – podkreślają uczniowe Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach.

– Ten obiekt to nasze marzenie, które się właśnie spełniło. Mamy piękną salę – mówi Anna Włodarczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach

Główna sala nosi imię Olimpijczyków Polskich. Na otwarciu byli obecni również sportowcy, wśród nich medaliści igrzysk olimpijskich.

– Bardzo się cieszę, że ta hala nosi takie imię, ponieważ na pewno przyciąga uwagę. Dzieci i młodzież mam nadzieję, że będą chciały się identyfikować z tą salą i gminą – dodaje Renata Mauer-Różańska, dwukrotna złota medalistka olimpijska.

W obiekcie również znajdują się siłowania, sala do gimnastyki korekcyjnej, a także specjalistyczna bieżnia. Chociaż sala z nazwy jest sportowa, to może być wykorzystywana również w inny sposób, nie tylko do uprawiania sportu, ale także do integracji lokalnej społeczności. 

– Jest zamontowany specjalny rzutnik, a więc można tu organizować seansy filmowe – mówi Robert Cichoń, pracownia projektowa Format

W głównej sali zawiśnie plakat z wizerunkiem dolnośląskich olimpijczyków wraz z ich autografami. Ma on być motywacją dla młodych ludzi do tego aby uprawiać sport. Olimpijczykiem może zostać każdy bez względu na miejsce pochodzenia i miejsce zamieszkania.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy