Dolnośląski Fundusz Odrzański 2023. Gminy i organizacje pozarządowe mogą wnioskować o dofinansowanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Odra to mikroklimat, ale również obszar turystyczny. Miejsca, które są położone nad Odrą i są dostosowane do wypoczynku nad wodą, cieszą się szczególną popularnością, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Około 23 gmin będzie mogło składać wnioski o dofinansowanie na rozwój infrastruktury w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. Wnioski będą mogły również składać organizacje pozarządowe.

Do 21 marca gminy mogą składać wniosek o dofinansowanie na budowę lub modernizację istniejącej już infrastruktury turystycznej na rzece Odrze albo na zakup sprzętu pływającego. Na konkurs dla gmin jest przeznaczone 1,5 mln zł. Dofinansowanie w postaci dotacji celowej od Urzędu Marszałkowskiego wynosi 150 tys. zł na jeden projekt – mówi Natalia Mutor, Wydział Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Maksymalna kwota dofinansowania dla organizacji pozarządowych również wynosi 150 tys. zł. Termin składania wniosków w tym przypadku jest także do 21 marca. W ramach konkursu między innymi wymagany jest wkład własny. Gminy muszą mieć środki na poziomie 25% od wartości projektu, z kolei organizacje pozarządowe na poziomie 10%. Po rozstrzygnięciu konkursu, wszystkie projekty muszą zostać zrealizowane do końca bieżącego roku.

To może być mała infrastruktura. Od przystani poprzez zakup kajaków, skończywszy na tym wszystkim, co znajduje się przy samej Odrze, czyli jakieś boiska, place zabaw – mówi Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wszystko to ma na celu przywrócić życie na nadodrzańskie tereny i stworzyć warunki zachęcające mieszkańców do spędzenia wolnego czasu w naturze.

Dlatego ogłaszamy równolegle dwa konkursy o podobnej tematyce, o nieco zmienionych zasadach, ale cel jest ten sam. Żeby na rzece Odrze pojawiło się jak najwięcej jednostek pływających, a wokół Odry miejsc, gdzie można uprawiać turystykę rowerową, kamperową, czy też wodną – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Łącznie w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego na wszystkie projekty przeznaczono 2 mln zł. Szczegóły odnośnie składania wniosków można znaleźć na stronie dolnyslask.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy