Dolnośląskie Gryfy i Gala Biznesu. Przyznano specjalne nagrody 20-lecia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląski Gryf Nagroda Gospodarcza, a więc najbardziej prestiżowe wyróżnienie gospodarcze na Dolnym Śląsku w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia. Z tej okazji na Wielkiej Gali Biznesu oprócz wyróżnień dla tegorocznych laureatów wręczono także specjalne nagrody z okazji XX edycji konkursu.

Tegoroczne Dolnośląskie Gryfy wręczano w kilku kategoriach. Statuetka za Dolnośląski Produkt Roku trafiła na ręce dyrektora Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. 

  • Pracowaliśmy nad frekwencją. Jeżeli w 2011 roku na wyścigi przychodziło 18 tysięcy ludzi, a dni wyścigowych było około 40-stu, a na cały tor przychodziło około 25 tysięcy ludzi, to w ubiegłym roku na wyścigi przyszło 86 tysięcy ludzi, a cały tor odwiedziło 750 tysięcy. To jest wynik niesamowity – mówi Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. 

Oprócz tegorocznych nagród, wręczono również specjalne Gryfy 20-lecia w trzech kategoriach: samorząd, nauka i biznes. Gryf w kategorii samorząd trafił do marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. 

  • To, co robimy, robimy też nie dlatego, żeby otrzymać nagrodę, żeby otrzymać oklaski, ale po to, że czujemy, że tak po prostu trzeba. Ja też uważam, że wybory do samorządu i objęcie pewnej funkcji to jest pewien kontrakt pomiędzy wyborcami, pomiędzy społeczeństwem, a pełnioną funkcją. I trzeba dobierać takie narzędzia i tak to prowadzić, żeby zrealizować te ambicje, cele, pragnienia mieszkańców Dolnego Śląska – podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Gryf 20-lecia w kategorii nauka przyznano prof. Tadeuszowi Więckowskiemu, dwukrotnemu rektorowi Politechniki Wrocławskiej. 

  • Patrząc na tego Gryfa, tak sobie myślę, że ja trochę jestem szczęściarzem, bo w swoim życiu spotykałem fantastycznych ludzi. To, co robiliśmy w dziedzinie naukowej, również w pracy i w różnych innych miejscach, to robiliśmy wspólnie i wiele tych osiągnięć to są osiągnięcia zespołowe fantastycznych ludzi, których spotykałem, dlatego cząstka tego Gryfa się należy im wszystkim i im za to wszystko dziękuję – dodaje prof. Tadeusz Więckowski, były rektor Politechniki Wrocławskiej.

A Gryfem w kategorii biznes wyróżniono Grzegorza Dzika, prezesa Impel S.A i przewodniczącego Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. 

  • Sądzę, że to jest taki ukłon w kierunku właśnie tego kleju złotego trójkąta – biznesu, samorządu, nauki. Osób, które może najbardziej były gotowe i najwięcej zrobiły dla takiego ciągłego zbliżania ludzi ze sobą, idei, współpracy. Bo to nagroda o współpracy mówi. Ona mówi o potędze współpracy, potędze zaufania – podsumowuje Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A i przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy