Dolny Śląsk dla rodzin. Powstał Paszport Młodego Odkrywcy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kopalnia złota, muzeum bombki, Zamek Czocha lub na przykład Stawy Milickie - takie atrakcje można zobaczyć na Dolnym Śląsku. Wszystkie umieszczone są w Paszporcie Młodego Odkrywcy, który skierowany jest szczególnie do dzieci, ale także dla rodzin. Tutaj pokazane są wycieczki, miejsca, które warto zobaczyć na Dolnym Śląsku, wybierając się do nich całą rodziną.

Paszport Młodego Odkrywcy Ahoj Dolny Śląsk to kolejny projekt tworzony przez Agnieszkę i Mariusza Majewskich. Razem z synami Mikołajem i Ignacym ostatnie pół roku spędzili w trasie, odwiedzając różne miejsca na Dolnym Śląsku. To wszystko zebrali w mini przewodnik dla całych rodzin.

Najbardziej na Dolnym Śląsku podobały nam się Huta Julia ze względu na kryształy i Karkonoskie Tajemnice, w których mogliśmy obejrzeć Korzeń Mandragory – mówią Mikołaj i Ignacy Majewscy.

W tej książeczce malutkiej – takiej kieszonkowej, idealnej do rączek dziecka i plecaka – znajdziecie aż 50 propozycji na Dolnym Śląsku podzielonych na 7 kategorii i w tych 7 kategoriach są takie miejsca jak zamki, pałace, cuda natury – mówi Agnieszka Majewska, twórczyni Paszportu Młodego Odkrywcy Ahoj Dolny Śląsk.

W paszporcie jest wiele możliwości spędzenia wolnego czasu z dzieci w każdym wieku. Twórcom zależało na tym, żeby pokazać te miejsca, które można odwiedzić całą rodziną. Co ważne, oprócz krótkiego opisu każdego miejsca, dla dzieci przewidziane są również proste zadania do wykonania.

To się świetnie sprawdza, bo dzieci uwielbiają coś jeszcze tworzyć, odkrywać, poznawać nowy świat, więc w momencie kiedy oni mogą jeszcze coś do tego swojego odkrywania przy okazji ukończyć, zaznaczyć w swoim paszporcie wykonanie zadania, to jest to dla nich dodatkowa motywacja, żeby w to dane miejsce pojechać – mówi Mariusz Majewski, twórca Paszportu Młodego Odkrywcy Ahoj Dolny Śląsk.

Skupiliśmy się na tym, żeby to była ta książeczka pokazująca miejsca rodzinne. Jeżeli już się gdzieś wybieramy to i tak całą rodzinką, żeby to był taki czas dla mamy, dla taty, wspólny na odkrywaniu tego, co nasz region oferuje najcenniejszego – dodaje Agnieszka Majewska, twórczyni Paszportu Młodego Odkrywcy Ahoj Dolny Śląsk.

Dolny Śląsk oferuje wiele atrakcji, od gór po jaskinie, parki, muzea, zamki i pałace. Jak mówią Mikołaj i Ignacy Majewscy, tutaj nie sposób się nudzić. Oni odwiedzili wszystkie 50 miejsc.

Z dziećmi wycieczki to jest zawsze wyzwanie i trzeba się uzbroić przede wszystkim w dużo cierpliwości i dużo dobrej energii. Taka moja rada, zapamiętujmy te dobre momenty i te dobre chwile, bo te gorsze, wiadomo, że gdzieś tam się przewijają, ale jeżeli skoncentrujemy naszą uwagę na tych pozytywnych momentach, to na pewno te wycieczki zapamiętamy w zupełnie inny sposób i one nabiorą nowego wymiaru – podkreśla Mariusz Majewski, twórca Paszportu Młodego Odkrywcy Ahoj Dolny Śląsk.

Paszport Młodego Odkrywcy powstał we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Szczególnie w tym okresie pandemii, kiedy boimy się tych dalszych wyjazdów zagranicznych, te wycieczki mogą być wycieczkami jednodniowymi, ale przede wszystkim wycieczkami rodzinnymi, bo mamy też świadomość tego, że im wcześniej zaszczepimy aktywny sposób spędzania czasu tym i w życiu dorosłym będzie to przynosiło efekty – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Do końca tygodnia Paszport Młodego Odkrywcy będzie można odebrać w godzinach pracy urzędu w Wydziale Promocji w budynku Urzędu Marszałkowskiego. Później będzie je można wygrać w konkursach organizowanych na portalach społecznościowych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy