Dolny Śląsk i Adżaria razem już od 5 lat

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wystawa plenerowa „Pięć lat partnerstwa Dolnego Śląska i Adżarii” dobiega końca. Przedstawia ona owoce współpracy z gruzińskim regionem od dnia zawarcia porozumienia do dziś.

Porozumienie współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem a Adżarią zostało zawarte 27 lutego 2016 roku i od tego momentu rozwija się w różnych dziedzinach intensywnie i wielotorowo. 

Cieszę się też, że ta wystawa w centralnej przestrzeni Wrocławia mogła nam towarzyszyć przez ostatnich kilka tygodni, ona właśnie pokazuje siłę tych relacji – mówi Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia.

Ważnym jest również fakt, że Wrocław jest pierwszym miastem, gdzie otworzono Honorowy Konsulat Gruzji. Liczę na to, że nasza współpraca się pogłębi i uda nam się osiągnąć więcej – mówi Nino Baakashvili, PO Ambasadora Gruzji w Polsce.

Mamy po prostu piękną przyjaźń pomiędzy zwykłymi ludźmi i to jest myślę kwintesencja tego wszystkiego. To był właśnie pokaz pięknej przyjaźni, która jest szczególnie wartościowa, właśnie w tych trudnych czasach – mówi Wojciech Wróbel, Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

Dziś wszyscy podkreślają jak istotna jest ta współpraca między Dolnym Śląskiem a Adżarią, a w rzeczywistości dotyczy ona między innymi wymiany doświadczeń lekarzy, samorządowców oraz przedsiębiorców. Dzięki tej współprace w ciągu ostatnich pięciu lat, polscy lekarze jeździli i uczyli się od gruzińskich, jak na przykład z powodzeniem przeprowadzać operacje na wątrobie.

Nasi lekarze uczestniczyli w różnego rodzaju konferencjach, ale również przypatrywali się temu, co robią ich koledzy z Adżarii. Jedni od drugich mogą czegoś się nauczyć – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Honorowy Konsul Gruzji we Wrocławiu, Wojciech Wróbel, zapowiedział, że będą podejmowane kolejne inicjatywy sprzyjające wzmocnieniu dotychczasowej współpracy. Takie jak na przykład szkolenie nauczycieli o polsko-gruzińskich relacjach oraz wymiany turystyczne. Wystawę „Pięć lat partnerstwa Dolnego Śląska i Adżarii” można zobaczyć do 12 marca na ul. Świdnickiej. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy