Dolny Śląsk na ferie. Projekt „Zima”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląscy uczniowie muszą jeszcze trochę poczekać, bo ferie w naszym regionie za niecały miesiąc, od 13 lutego, ale już teraz trwa odliczanie do tego wspaniałego czasu. Ale tu, na Dolny Śląsk mogą przyjechać ci uczniowie, którzy już rozpoczęli ferie, czyli z województwa śląskiego, pomorskiego i podkarpackiego. I wszyscy zapewniają, że nikt nie będzie się tu nudzić.

Bardzo trudno się nudzić mając tak wiele możliwości. Malownicze szlaki górskie, schroniska, spotkania na stokach, na nartach i w kopalniach. I to dopiero początek. 

Uczymy i zwiedzamy, czyli atrakcja, rozrywka, ruch na świeżym powietrzu, a przy okazji dużo historii i informacji o regionie. Proszę sobie wyobrazić, że w 1945 roku Dolny Śląsk stał się na nowo polski i to jest odkrywanie historii regionu poprzez to co tu było i jak my się tutaj teraz czujemy – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

A skoro mówimy o historii to nie sposób nie pamiętać o najważniejszym miejscu – CHZ. Zeszły rok był rekordowy pod względem frekwencji. Teraz warto odwiedzić najnowszą wystawę – Wrocław 1945-2016. 

Odkrywają ludzie młodzi tę historię Wrocławia, to niezwykle ciekawe, że te grupy wracają do nas. Jest sporo turystów spoza Wrocławia, którzy zaczynają zwiedzanie i odkrywanie Wrocławia od elementarnej wiedzy historycznej, którą znajdą tu na naszej wystawie w CHZ. To nie tylko wiedza, można się zakochać we Wrocławiu – mówi dr Andrzej Jerie, CHZ we Wrocławiu. 

Ale warto wyjechać poza Wrocław. Góry i stawy, rowery i narty – atrakcje w zależności od pogody, bo ta bywa kapryśna. A zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo. 

—  Od kilku lat mamy projekt „Zima” i pokazujemy całej Polsce jaki mamy piękny region i to nas skłoniło, by pokazywać, że bezpieczeństwo jest bardzo istotne. Zależy nam na tym, aby turyści jadący w góry, ale nie tylko, myśleli jak zaplanować wycieczkę i co trzeba ze sobą zabrać. Są nie tylko góry, także niziny, lasy, bory gdzie można wejść i nieodpowiednio przygotowanym zabłądzić – mówi Bartłomiej Kubicz, Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UM. 

A skory wybieramy się poza miasto to nie trzeba korzystać z samochodu. Oferta na ferie jest naprawdę korzystna. 

Warto wspomnieć o wspólnym bilecie samorządowym stworzony wspólnie z innymi przewoźnikami kolejowymi, który umożliwia dotarcie za 49 zł np. z Wrocławia do Wielkopolski i dalej. To bilet całodniowy, za 49 zł. pasażer może poruszać się nie tylko po regionie, ale poza granicami także – mówi Bartosz Jungiewicz, dyrektor ds. handlowych w Kolejach Dolnośląskich. 

Atrakcji – i w mieście i poza nim nie zabraknie. 

Dla każdego jest coś miłego, a my podpowiadamy, że są też półkolonie dla najmłodszych. My zajmiemy się dziećmi, a dorośli będą mogli odkrywać Dolny Śląsk – dodaje  Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy