Dolny Śląsk rowerem: gra terenowa i specjalna aplikacja

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sezon rowerowy na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze, bo jak głosi hasło kampanii tutaj każdy może znaleźć swoją trasę. Urząd Marszałkowski zaprasza na rowerową grę terenową po Wrocławiu. Wydarzenie zaplanowano na sobotę 2 lipca.

Trasa tej gry rozpoczyna się pod budynkiem głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Gdzie prowadzi gra? Jak prowadzą trasy? Tego uczestnicy dowiedzą się rozwiązując poszczególne zagadki, dlatego teraz tego nie zdradzę. Trasa zajmuje około 2 godzin do przejechania dla rodziny z małymi dziećmi. Nie jest wymagająca, nie jest to trasa prowadząca głównymi ulicami, tylko ścieżkami rowerowymi plus parkowymi dróżkami. Na mecie spotkamy się wszyscy i wręczymy uczestnikom wspaniałe dolnośląskie nagrody rowerowe. Na grę można się jeszcze zapisać, zostały nam ostatnie miejsca – mówi Katarzyna Krzemińska, Wydział Promocji UMWD.

Rowerowa Gra Terenowa to idealna forma spędzenia czasu dla całych rodzin – na trasie znajduje się ponad 20 przystanków-niespodzianek. Liczba miejsc podczas gry terenowej jest ograniczona, dlatego powstała specjalna aplikacja, która od tego dnia będzie dostępna dla wszystkich. Dzięki temu wyznaczoną trasę można będzie przejechać w każdy inny dzień. Aplikację stworzono we współpracy z kołem naukowym z Politechniki Wrocławskiej.

Aplikacja polega na tym, że mamy poziomy tak, jak w grach, żeby zachęcić też młodszych użytkowników. Każdy poziom to dana lokalizacja we Wrocławiu, którą można wyświetlić na mapie. Aplikacja będzie do pobrania dla telefonów z Androidem i IOS. Gdy dojedziemy na miejsce danej lokalizacji, tam czeka na nas zagadka, która po rozwiązaniu odblokuje kolejne – podkreśla Krzysztof Krawczyk, prezes KN Solvro, PWr.

Na turystów oprócz aplikacji z rowerową grą terenową czeka także druga aplikacja – Dolny Śląsk Rowerem. Tam zobaczyć można, jakie rowerowe możliwości oferuje region.

Na chwilę obecną jest 75 tras, docelowo do końca wakacji ma ich być 200, a więc jedna-dwie dziennie będą się pojawiać. Te trasy, które się tam znajdują są podzielone w zależności od umiejętności, możliwości i zaawansowania oraz region, który chcielibyśmy wybrać, bo wszystkie trasy znajdują się na terenie Dolnego Śląska – wyjaśnia Bartłomiej Kubicz, dyrektor Wydziału Promocji UMWD.

Urząd Marszałkowski stawia na rozwój infrastruktury rowerowej, dlatego rozpoczyna się pilotaż programu wagonów rowerowych, które w weekendy będą kursować przy pociągach Kolei Dolnośląskich.

Już 2 lipca po raz pierwszy wagony rowerowe wyjadą na trasy dolnośląskie, dokładnie na trasę Wrocław-Sobótka. W jednym wagonie rowerowym zmieści się około 38 rowerów. Mam nadzieję, że pilotaż się sprawdzi i będziemy mogli w przyszłości uruchomić więcej takich połączeń. Wagon będzie doczepiany do pojazdu, który rano będzie wyjeżdżał z Wrocławia do Sobótki, tam będzie odczepiany, a następnie w drodze powrotnej będzie zabierany razem z turystami – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy