Dolny Śląsk: są pieniądze na programy zdrowotne dla samorządów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorząd województwa dolnośląskiego chce wspierać profilaktykę i politykę zdrowotną w regionie, dlatego przeznaczył milion złotych na wsparcie dla samorządów, które oferują swoim mieszkańcom programy zdrowotne.

Województwo dolnośląskie będzie dofinansowywać działania samorządów gminnych i powiatowych w wysokości do 50% na realizowane programy zdrowotne. 

  • Program ten chcemy realizować w latach 2024-2026. Jeżeli będzie ogromne zainteresowanie, to myślę, że Sejmik Województwa Dolnośląskiego przedłuży lub wyasygnuje kwoty na następne lata – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

Maksymalna kwota dofinansowania to 250 tysięcy złotych. Samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 22 listopada. 

  • Chcemy, żeby na sesji Sejmiku, która odbędzie się 14 grudnia, rozstrzygnąć już, które samorządy i na jakie programy polityki zdrowotnej to wsparcie samorządu województwa otrzymają, ponieważ będzie to decyzja Sejmiku. Będzie to wsparcie i pomoc jednego samorządu, jakim jest samorząd województwa na rzecz samorządów gminnych i powiatowych – dodaje Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. 

  • Chodzi nam o to, żeby wesprzeć te samorządy, które realizują programy zdrowotne, ale również te, które tego do tej pory nie robiły, żeby zachęcić do realizacji – wyjaśnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

Samorząd Dolnego Śląska chce pomóc mniejszym jednostkom w tym, żeby rozwijać profilaktykę i oferować mieszkańcom dostęp do opieki zdrowotnej. 

  • Będziemy premiować te programy, które nie były jeszcze realizowane, ale również o wsparcie mogą ubiegać się projekty i gminy, które realizują już programy. Gorąco i serdecznie zachęcamy wszystkie samorządy do składania wniosków. Rozstrzygnięcie jeszcze w tym roku. Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie i ile tych wniosków zostanie złożonych – podsumowuje Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. 

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy