Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kilkudziesięciu samorządowców z Dolnego Śląska wspólnymi siłami stworzyło nowe stowarzyszenie „Dolny Śląsk - Wspólna sprawa”. Łącząc swoje siły, samorządowcy chcą działać na korzyść miast, miasteczek oraz ich mieszkańców.

Projekt, który wczoraj wystartował i do którego zgłaszają się kolejni samorządowcy, to jest projekt oparty nie o pieniądze, a o wartości – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Pomyśleliśmy sobie, że razem możemy sprawić, że nasz głos będzie bardziej słyszalny. To także chęć solidaryzowania się ze sobą wspierania się nawzajem – bo razem można więcej – mówi Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Inna sprawa, że nasze województwo, które jest takim motorem napędowym gospodarki polskiej zostało bardzo źle potraktowane przy podziale środków unijnych na odpowiednie regiony. Właśnie chcemy na to wpływać, dlatego żeby nasz Dolny Śląsk i jego mieszkańcy żyli godnie – Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka Zdroju.

Około 50 samorządowców przyjechało tutaj do Wrocławia, między innymi po to, aby wyrazić swoją chęć wspólnego działania na rzecz Dolnoślązaków, na rzecz naszych małych ojczyzn. Lista uczestników nie jest zamknięta.  Jest wielu samorządowców, którzy chętnie do nas przystąpią i gorącą ich zapraszamy – Jerzy Łużniak  prezydent Jeleniej Góry.

Pod założycielską deklaracją nowego stowarzyszenia podpisało się 50 gospodarzy miast i miasteczek z różnych zakątków Dolnego Śląska. Dwie najważniejsze wartości, które zostały w niej zawarte to – Dolny Śląsk i wspólne działanie.

To jest projekt ponad jakimikolwiek podziałami politycznymi i partyjnymi. Jednym wspólnym mianownikiem jest samorząd. To nie jest projekt przeciwko komukolwiek, to jest projekt za, za wszystkimi tymi wartościami, które wyraziliśmy w tej deklaracji – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Stowarzyszenie powstało, ale konkretów na razie nie ma.

Zobacz również

Najbliższe dni przyniosą ulewne opady deszczu, zwłaszcza w południowej Polsce. Istnieje realne zagrożenie pojawienia się lokalnych powodzi – poinformowało IMGW. Jak podkreślił instytut, ma to związek z wpływem Niżu Genueńskiego o nazwie Boris.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy