Donald Tusk na Jagodnie już 6 listopada

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie osiedle Jagodno poznała cała Polska. To właśnie tam 15 października mieszkańcy stali w kolejce kilka godzin, by wziąć udział w wyborach. Od tego czasu mówi się o "jagodności". "Jagodność" to symbol wyborów, demokracji, solidarności obywatelskiej. Nic dziwnego, że właśnie osiedle Jagodno w najbliższy poniedziałek odwiedzi Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Sam zapowiedział to w mediach społecznościowych. 

Pamiętacie? Zwyciężymy, rozliczymy, naprawimy ludzkie krzywdy. I pojednamy. I pierwszy punkt – dzięki wam – został załatwiony. Nie martwcie się. Wy dobrze wiecie, i ja dobrze wiem – 248 to więcej niż 194 – mówi Donald Tusk, przewodniczący PO. 

Taki wynik był osiągnięty między innymi dzięki mieszkańcom Jagodna. To tu wybory w komisji na Jagodnie zdecydowanie wygrała Koalicja Obywatelska. Zdobyła ponad 43 proc. głosów. Druga była Lewica z poparciem ponad 20 proc. mieszkańców, a podium zamknęła Trzecia Droga, na którą głosowało ponad 19 proc. wrocławian z Jagodna. Prawo i Sprawiedliwość – z poparciem ledwie 5,9 proc. – dało się wyprzedzić nawet Konfederacji.

Chcemy oczywiście jako KO podziękować tym wszystkim, którzy przystąpili do tych wyborów, bo wiemy jak one były ważne nie tylko tym głosującym na KO, choć pragnę zaznaczyć, że padł bardzo wysoki wynik – powyżej 43 proc. w tej konkretnej komisji wyborczej mówi Łukasz Kocur, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. 

Na Jagodnie było uprawnionych do głosowania ponad  2,5 tysiąca osób, a dopisało się kolejnych 1 600. Stąd gigantyczne kolejki i jeszcze większa determinacja, by oddać ważny głos. Ostatni wrzucono do urny tuż przed 3 rano już 16 października. Dlatego chęć rozmowy z mieszkańcami Jagodna i spotkanie. Otwarte dla wszystkich. A takich ostatnio z Donaldem Tuskiem w regionie nie było zbyt wiele.

Sam w swoich ostatnich wystąpieniach zaznaczył, że jemu brakuje również tych spotkań i rozmów z mieszkańcami Polski, naszego regionu, żeby porozmawiać o kolejnych wyzwaniach. O tym, co należy poprawić, ale również podziękować za tę wytrwałość w tej mądrej demokracji – dodaje Łukasz Kocur

Chcę znowu wrócić do was, uczciwie opowiedzieć co się działo i odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania, stęskniłem się za wami – dodaje Donald Tusk

Dlatego 6 listopada o godzinie 18:00 na Jagodnie w Szkole Podstawowej przy ul. Asfaltowej 6 odbędzie się spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem. 

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy