Dopalacze-Wypalacze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bezpieczny junior to edukacyjny program Urzędu Marszałkowskiego i dolnośląskiej policji skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach programu zorganizowano konkurs na mem „DOPALACZE-WYPALACZE”

Córka przyjechała ze szkoły i mówi: mamo, będziemy rysować rysunek. Czarna kartka, przerażenie, łzy w oczach- dlaczego czarna? później zalążek rysowania obrazka, czyli zaczynała od serca i mózgu więc to mi jeszcze nic nie mówiło. Ale później mama jak stanęła, spojrzała to oczywiście łezka uroniona opowiada Edyta Sikora, mama rodzeństwa, które w konkursie otrzymało wyróżnienie. 

 

Projekt ma na celu uświadamianie rodziców i młodzieży w jaki sposób przeciwdziałać zażywaniu środków odurzających. 

 

Jest czasem tak, że rodzice w swoim zabieganiu ale też ogromnej miłości do swoich dzieci pewnych rzeczy nie zauważają. Jeżeli jest jakieś niebezpieczeństwo, ktoś zażywa dopalacze czy narkotyki to na pewno nie mój syn, nie moja córka tylko ktoś innywyjaśnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

 

Zaangażowanie się młodych ludzi w kampanię uświadamiającą konsekwencje zażywania dopalaczy okazuje się być dużym wsparciem dla organizatorów programu edukacyjnego. 

 

Znam osoby, które miały problemy z takimi środkami dlatego uznałam, że trzeba ten temat poruszyć aby tego nie było więcejmówi Ewa, zwycieżczyni konkursu z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. 

 

Stwierdziłam, że to bardzo fajny pomysł, żeby przekazać młodym ludziom jak może skończyć się branie dopalaczymówi Kinga, druga zwycieżczyni konkursu z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. 

 

Wszystkie przekazy profilaktyczne najlepiej docierają poprzez rozmowy i pracę rówieśników. Od rówieśników do rówieśników- nie zawsze przekaz policjanta jest tak dobrze odbierany zwłaszcza przez młodsze grupy naszego społeczeństwatwierdzi nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu. 

 

W konkursie plastycznym na stworzenie ilustracji „DOPALACZE-WYPALACZE” udział wzięło ponad 140 osób z 70 szkół na Dolnym Śląsku. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością co do technik plastycznych jakimi się posługiwali ale również co do tego jaki przekaz mają nieść ich prace. 

 

Pokazujemy, że osoby zarzywające dopalacze nie są w tym wszystkim same i że czasem może pomóc szczerza rozmowa- mówi Martyna z Powiatowego Zespołu Szkół im. W. Reymonta w Obornikach Śląskich, która zdobyła 3 miejscie w konkursie. 

 

Nie ukrywam, że był to ciężki temat, chcieliśmy pokazać bardzo obrazowo problem. Chodziło też o to, żeby wystraszyć młodych ludzi i pokazać, że jest to problem, który ma bardzo straszne konsekwencje- wyjaśnia Agnieszka Zgierska, nauczycielka z Powiatowego Zespołu Szkół im. W. Reymonta w Obornikach Śląskich, która zdobyła 3 miejscie w konkursie. 

 

Władze miasta wraz dolnośląską policją planują kolejne przedsięwzięcia, w których za cel stawiają sobie walkę z innymi zagrożeniami, na które narażone są dzieci i młodzież.

 

Zderzamy się z kolejny bardzo dużym problemem, który coraz częściej dotyka najmłodszych czyli z cyber-zagrożeniami. Chcielibyśmy kontynuować program Bezpieczny Dolnoślązak, a w jego ramach Bezpieczny Junior mając na uwadze właśnie kwestie zagrożeń wynikających z tego co się dzieje w sieciopowiada nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu. 

 

Wszystkie działania realizowane są w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”,którego celem jest propagowanie działań mających na celu poniesienie świadomości z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród uczniów. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy