Druga tura wyborów za nami: kogo wybrali mieszkańcy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druga tura wyborów, która miała miejsce w różnych gminach, przyniosła sporo emocji. Obywatele, którzy uczestniczyli w demokratycznym procesie, oddali swoje głosy wpływając tym samym na przyszłość swoich społeczności.

Prezydentem Jeleniej Góry ponownie został Jerzy Łużniak, który zdobył 11 152 głosów.

W gminie Mirsk ponownie stanowisko burmistrza objął Andrzej Jasiński, który zdobył 1782 głosów.

W Świeradowie-Zdroju burmistrzynią została Edyta Wilczacka, która zdobyła  898 głosów.

W Piechowicach nowym burmistrzem został Radosław Burchacki, na którego 1320 osób oddało swój głos.

Burmistrzem w Szklarskiej Porębie został Paweł Popłoński, który zdobył 1109 głosów.

W Karpaczu na stanowisku burmistrza pozostał Radosław Jęcek, zdobywając 968 głosów.

W Złotoryi w fotelu burmistrza zasiądzie Paweł Kulig, który zdobył 2 855 głosów.

Chcę być burmistrzem dla wszystkich mieszkańców, jestem dla wszystkich otwartych, chcę się z wszystkimi spotykać i budować tę Złotoryję taką, o której marzymy, na zasadzie dialogu -skomentował Paweł Kulig, nowo wybrany burmistrz Złotoryi.

Natomiast w powiecie po negocjacjach koalicyjnych nowym starostą ma zostać Rafał Miara, który do tej pory zajmował stanowisko wicestarosty złotoryjskiego.

Jestem ogromnie wdzięczny mieszkańcom Złotoryi. Wynik, który osiągnąłem, z analizy, którą pobieżnie robiłem, jest wynikiem chyba najwyższym w historii istnienia powiatu, 821 głosów, to jest ogromny mandat zaufania. Ogromny mandat zaufania, ale też chyba podziękowanie i widoczność tego, w jaki sposób ten powiat był reprezentowany w ostatniej kadencji. Mam nadzieję, że ten wynik przełoży się na przyszłość działalności samorządu powiatowego, a mianowicie w taki sposób, że dostanę ten mandat od radnych Rady Powiatu Złotoryjskiego i będę reprezentował jako przewodniczący, jako starosta powiatu w następnej kadencji, kontynuując rozwój naszego powiatu — powiedział, Rafał Miara, wicestarosta powiatu Złotoryjskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy