„Dumni z Wrocławia” – Jacek Sutryk podsumowuje kadencję

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
"Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić" - mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

– „Wrocław bliżej nas, Wrocław blisko ciebie.” To jest ta idea, która nam cały czas przyświeca, realizując kolejne inwestycje. Chcemy Wrocławia zielonego, ale kiedy tak sobie opisujemy, jaki Wrocław powinien być, to ja zawsze do tego zielonego wstawiam, że i chcemy Wrocławia błękitnego z uwagi na to, jak wiele rzek przepływa przez Wrocław – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prezydent w wystąpieniu podkreślał, że w nadchodzącej kadencji chce zadbać o kwestie komunalne oraz te związane z jakością życia w mieście.

– Tworzenie kolejnych zielonych miejsc, budowę nowych szkół i przedszkoli i zajmowanie się ekologią, dalsza wymiana pieców, starych pieców pozaklasowych, ale także troska o wrocławskie kamienice i o wrocławskie podwórka, czyli sprawy, które są zawsze najbliżej mieszkańców. Te były i są i będą naszym priorytetem – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Większość konwencji wyborczej została poświęcona podsumowaniu działań pod hasłem „Dumni z Wrocławia”. Na spotkaniu pojawili się również samorządowcy oraz politycy, którzy wyrazili swoje poparcie dla Jacka Sutryka.

– Każdy prezydent Wrocławia był nieco inny, każdy wywarł, wierzę w to głęboko, pozytywny wpływ na rozwój tego niebywałego miasta, jakim jest Wrocław. Ale współpraca z prezydentem Sutrykiem ma zupełnie inny wymiar. To jest prezydent, to jest samorządowiec, to jest przyjaciel nie tylko ważny dla Wrocławia, to jest również samorządowiec, ważny dla dolnośląskich samorządowców. To jest nasz lider, na którego przez ostatnie lata mogliśmy liczyć – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

– Jesteście dumni z Wrocławia, ale nie bądźcie samolubni. My też jesteśmy dumni z Wrocławia w całej Polsce. Jesteśmy dumni także z Jacka, z całej ekipy Jacka Sutryka. A powiem wam, dlatego że z jednej strony możemy brać z Was przykład z waszego pięknego miasta, ale z drugiej strony, jak powiedział Roman Szełemej, Jacek zawsze jest i był solidarny – mówi Jacek Karnowski, poseł na Sejm RP, były prezydent Sopotu.

Na konwencji obecni byli radni i posłowie Nowej Lewicy, która udzieliła poparcia dla Jacka Sutryka. Nie zabrakło przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, chociaż partia wciąż nie określiła się w kwestii poparcia dla obecnego prezydenta lub wystawienia własnego kandydata. Sytuację podczas konwencji wykorzystał sam Jacek Sutryk.

– Chcielibyśmy, żeby to nasze porozumienie, to nasze porozumienie dotyczące Wrocławia było porozumieniem jak najszerszym i mam nadzieję, że to porozumienie nie jest jeszcze zamknięte. I z tego miejsca raz jeszcze zwracam się do mojego kolegi, do pana przewodniczącego Michała Jarosa, do wszystkich koleżanek i kolegów z Platformy Obywatelskiej o to, żebyśmy mogli poszerzyć naszą koalicję, o to, żebyśmy mogli dalej wspólnie, tak, jak to robiliśmy przez ostatnich 6 lat, dalej budować Wrocław – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy