Duże zmiany w Operze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Halina Ołdakowska została nową dyrektorka Opery Wrocławskiej. Kogo zaprosiła do współpracy i jakie premiery planowane są na ten rok?

Do konkursu na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej przystąpiło 15 kandydatów. Ostatecznie wygrała Halina Ołdakowska, której wizja zarządzania i plany rozwoju placówki przekonały komisję.

Cieszę się ogromnie, że ten okres, w którym nie mieliśmy dyrektora, się zakończył. Jestem przekonany, że ta obsada dyrekcji spowoduje to, że o Operze Wrocławskiej będzie głośno nie tylko w Polsce, ale również na świecie — mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Nowa dyrektorka opery przez ostatnie 15 lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora Narodowego Forum Muzyki, gdzie odpowiadała za zarządzanie projektami i współpracę z partnerami strategicznymi.

Zależy mi bardzo na świeżym i nowoczesnym podejściu do opery, zarówno w sferze artystycznej, jak i zarządczej — wyjaśnia Halina Ołdakowska.

Halina Ołdakowska zaprosiła do współpracy barytona Mariusza Kwietnia, który będzie pełnić funkcję dyrektora artystycznego.

Chcemy rozpocząć nasz sezon 25 września cyklem 5 koncertów z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych. Ten cykl będzie promował naszą działalność na ten sezon — dodaje Mariusz Kwiecień

Oprócz niego stanowisko dyrektora muzycznego obejmie dyrygent Bassem Akiki. Nowa dyrektorka Halina Ołdakowska oficjalnie rozpocznie pracę we wrześniu tego roku.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy