Dwa lata prezydentury Jacka Sutryka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
19 listopada minęły dwa lata od kiedy Jacek Sutryk pełni urząd prezydenta Wrocławia. Drugi rok prezydentury został zdominowany przez panującą pandemię COVID-19. Zapytaliśmy mieszkańców, jak oceniają ten okres pod wodzą prezydenta.

Większość zapytanych pozytywnie ocenia pierwsza dwa lata prezydentury Jacka Sutryka. Mieszkańcy zwracają uwagę na inwestycje drogowe, ale także zmiany między innymi w przekazie w social mediach. Niektóry podkreślają, że Wrocław odbudowuje się, ale dzięki prywatnym inwestycjom.

Jacek Sutryk jest wielką inspiracją dla mnie i dla nas wszystkich pracujących w Akademii Sztuk Pięknych . Także dla nas obcokrajowców, którzy mieszkają tutaj we Wrocławiu – mówi mieszkanka stolicy Dolnego Śląska.

Nie mam zdania specjalnego – dodaje mieszkaniec.

Przede wszystkim cieszę się, że mogę obserwować poczynania prezydenta we Wrocławiu przez media społecznościowe. Wcześniej tego chyba nie było, więc dzięki temu jestem na bieżąco z różnymi rzeczami, które się dzieją i mam poczucie, że prezydent rzeczywiście coś robi. Widzę, że dba o różne dzielnice i o potrzeby osób w różnym wieku. Uważam, że tak powinno być, więc jestem bardzo zadowolona – podkreśla wrocławianka.

Dobrze. Bardzo pozytywne zmiany. Dużo się dobrego dzieje. Remonty ulic sa ną nareszcie. Choinkę piękną mamy w porównaniu do tych poprzednich. Bardzo przyzwoity prezydent – odpowiada kolejna zapytana.

Jedyna rzecz, to żeby zabronił bębną grać, bo słyszymy tylko hałas w domu i nagłośnienie – podkreśla mieszkanka.

Mieszkańcy często zwracali uwagę na inwestycje drogowe.

Robiony jest łącznik na Kozanów, więc to też fajna sprawa, że te połączenia będą funkcjonalne. Tak mi się wydaje, że jest dużo robione. Teraz będzie most łączący Grunwald i Sępolno. Będzie to trwało trochę. Tutaj są Mosty Pomorskie, więc mi się wydaje, że jest okej – mówi wrocławianka.

To prywatna inicjatywa powoduje, że Wrocław się tak rozbudowuje. Miasto jak miasto, ale pewne rzeczy nieudolnie – podkreśla mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska.

Dwa lata prezydentury Jacka Sutryka i zrealizowane inwestycje będziemy podsumowywać w kolejnych materiałach.

 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy