Dworczyk: Ruszają kolejne zapisy na szczepienia. 15 mln szczepionek dotrze do Polski!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
11 marca rusza rejestracja seniorów na szczepienia, którzy osiągnęli wiek 69 lat. Realizacja programu szczepień w Polsce i na Dolnym Śląsku jest uzależniona od producentów szczepionek.

– Wszystkie osoby z rocznika 1952 jutro (11.03) od godziny 6 rano mogą zapisywać się na konkretne terminy szczepień – mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Seniorzy w wieku 69 lat zostaną zaszczepieni szczepionką firmy AstraZeneca. Jest to grupa ponad 400 tysięcy osób. Rząd namawia seniorów, aby korzystać ze zdalnych kanałów rejestracji na szczepienia.

– Tutaj mamy trzy możliwości: e-rejestracja dostępna na stronie gov.pl/szczepimysie, całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem 989 oraz za pośrednictwem SMS-a wysłanego na numer 664 908 556 – podkreśla Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W drugim kwartale 2021 roku Polska ma otrzymać 15 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19. Z tego 2,5 mln ma być szczepionkami jednodawkowymi.

– Są to szczepionki firmy Johnson&Johnson. Jeżeli producenci wywiążą się ze swoich deklaracji, to spowoduje bardzo znaczące przyśpieszenie programu szczepień w Polsce – zaznacza Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szefowa Komisji Europejskiej skontaktowała także się z premierem Mateuszem Morawieckim i poinformowała, że będą dodatkowe dostawy szczepionki firmy Pfizer i to jeszcze w marcu. Do Polski dostarczonych zostanie 355 tysięcy szczepionek. Szczegółowy harmonogram szczepień ma być dostępy w przyszłym tygodniu. Pełnomocnik rządu ds. szczepień przypomniał również, że od poniedziałku zostały wznowione szczepienia osób z grupy 0.

– Mamy jeszcze z tej grupy do zaszczepienia około 500 tysięcy osób, które czekają na szczepionki. Mamy nadzieje, że do końca przyszłego tygodnia wszystkie osoby, które się zgłaszały będą już zaszczepione – dodaje Michał Dworczyk.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy