Dworzec PKP w Siechnicach się zmieni. Jak?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z rozwojem Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej dworce kolejowe w Siechnicach i Świętej Katarzynie zostaną zmodernizowane tak, aby jeszcze łatwiej było tam korzystać z pociągów. Powstaną przy nich tzw. węzły multimodalne.

Jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Dokładnie w tym miejscu powstanie węzeł multimodalny, który z pewnością wpłynie na komfort życia mieszkańców Siechnic. Podobny powstanie również w Świętej Katarzynie.

Węzły multimodalne przy dworcu w Siechnicach i Świętej Katarzynie

Węzły multimodalne staną przy dworcach kolejowych. Ich zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa i mobilności siechnickich pasażerów.

Jesteśmy już ponad rok po zakończeniu remontów i modernizacji tych stacji przez PKP S.A. Kilka lat temu, równolegle z kolejami, przygotowywaliśmy budowy przy stacjach planowanych na nasz wniosek do rewitalizacji i modernizacji węzłów przesiadkowych. Mają one polegać na przebudowie układu drogowego czyli całej infrastruktury podziemnej, przebudowy zieleni, która budzi niepokój mieszkańców, bo niestety wiąże się z pewnymi koniecznymi wycinkami. Oczywiście w zamian za to będzie urządzona całkowicie nowa zieleń – mówi Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Węzły będą rozbudowane o miejsca parkingowe:

– 90 w Siechnicach,

-70 w Świętej Katarzynie.

Powstaną również miejsca postojowe dla rowerów, pojawi się monitoring, a także system informacji pasażerów.

To jest nam potrzebne dla budowy Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej – tłumaczy Milan Ušák. – Jak wiadomo, w ciągu ostatnich trzech lat nastąpiło zwiększenie liczby połączeń pociągów lokalnych, aglomeracyjnych jadących z terenu naszej gminy do Wrocławia. Planujemy oczywiście dodawanie kolejnych par pociągów w następnych latach, bo wiadomo jak bardzo szybko rośnie zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z kolei aglomeracyjnych. To jest najwygodniejszy, najszybszy dojazd do centrum Wrocławia. Inwestycje są kosztowne jak na wielkość inwestycji prowadzonych przez taką gminę jak Siechnice. To koszt w przypadku Siechnic ok. 8 milionów złotych i 7 milionów w Świętej Katarzynie – dodaje.

Kiedy dworzec w Siechnicach zyska nowe otoczenie?

Prace nad inwestycją już się rozpoczęły. – Zaczęły się już prace po wejściu na plac budowy. Przede wszystkim polegają na usunięciu tej zieleni, która była do wycięcia. Przygotowywane są przesadzenia dużych drzew w inne miejsca. Trwają zarówno te prace przygotowawcze na placu budowy oraz częściowo rozbiórkowe prace geodezyjne – opowiada Milan Ušák.

Inwestycja planowo ma zakończyć się w drugiej połowie 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy