Działalność WCRS-u w dobie pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Liczba zachorowań na COVID-19 rośnie w ogromnym tempie. Wiele instytucji ponownie przechodzi w tryb zdalny tak, jak miało miejsce wiosną. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapewnia, że mimo wirtualnych realiów, nie zwalnia tempa.

– Nasza działalność tylko będzie się rozwijać. Ciekawe są na pewno warsztaty kulinarne dla rodziców. Zajęcia będą prowadzone online, ale pod drzwi każdego domu podstawimy produkty, z których będziemy tworzyć dania – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS-u.

Takich projektów, które zorganizują ten trudny czas jest o wiele więcej. Co ważne to fakt, że poszczególne inicjatywy są skierowane do konkretnych grup wiekowych. Dla seniorów szczególnie atrakcyjne mogą być projekty związane z cyberprzemocą, a także warsztaty Bliżej Siebie, które pomogą poradzić sobie z pandemiczną izolacją.

Dzieje się u nas bardzo dużo, staramy się dopowiadać na wszystkie potrzeby, które są do nas kierowane. Szybko przenieśliśmy swoją działalność do internetu, ale także do telewizji i radia – dodaje dyrektor. 

Inicjatywa, która połączy pokolenia to pomysł – Dzielni nas pół wieku. Tematem konkursu jest portret osoby starszej od autorki lub autora o co najmniej 50 lat. 

Przepiękny konkurs, który Liceum XII prowadzi od wielu lat. Wnuczek czy wnuczka prowadzi rozmowę z dziadkiem bądź babcią, która jest inspiracją do pracy plastycznej czy literackiej. Świetna sprawa – przyznaje dyrektor WCRS-u.

Ze względu na pandemię punkt informacyjny został zamknięty do odwołania, jednak Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego proponuje inna możliwość kontaktu.

Cały czas działają nasz dwa telefony senioralne, zachęcamy do korzystani z nich – podsumowuje dyrektor.

Choć czas pandemii z pewnością dla seniorów nie jest łatwy, dzięki takim inicjatywą mogą poszerzać swoje horyzonty i uczyć się zupełnie nowych rzeczy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy