Działania fundacji św. Jadwigi na wystawie plenerowej „Od dialogu do partnerstwa”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W samym centrum miasta, czyli na wrocławskim Rynku stanęła wystawa plenerowa pod tytułem „Od dialogu do partnerstwa”, która powstała z okazji 30-lecia Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej fundacji i przedstawia jej dzieła na przestrzeni lat. Oficjalne otwarcie tej wystawy odbyło się 24 czerwca w ramach obchodów Święta Wrocławia.

Możemy powiedzieć, że minęło 50 lat odkąd zaczęły się pierwsze partnerskie kontakty pomiędzy Dortmundem a Wrocławiem i trwają do dnia dzisiejszego. 30 lat temu została zarejestrowana fundacja w roku 1991 roku, kiedy można było rejestrować fundacje. Jubileusz obchodzimy rok później, po pandemii. Ponad 20 lat temu rozpoczęliśmy współpracę ze Lwowem. Zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą współpracę, aby współpracować już nie tylko z Niemcami, ale także z Ukrainą – mówi Justyna Staszak, członek rady Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej im. Św. Jadwigi.

Wystawa jest owocem współpracy Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi i Centrum Historii Zajezdnia oraz została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

Uważam, że dziedzictwo fundacji św. Jadwigi jest ważnym elementem dziedzictwa Wrocławia. Tego miasta, które jest nastawione na dialog, wartości, na solidarność. Te wszystkie słowa mieszczą się w działalności tej fundacji. To jest też wielka wspaniała historia takiej współpracy ludzi z ludźmi, tych partnerstw między parafialnych, wymiany kulturalnej, takiej realnej pomocy dla nas w latach 80-tych i teraz dla Ukrainy w ostatnich latach, szczególnie w ostatnich miesiącach – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Wystawę można zobaczyć na wrocławskim Rynku do 15 lipca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy