Dzieciaki na scenie. Przegląd artystyczny projektu Lelenfant „Za kurtyną”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na scenie dawnej filharmonii przy ul. Piłsudskiego 19 we Wrocławiu odbył się przegląd artystyczny projektu Lelenfant. W ramach tego wydarzenia swoje spektakle przedstawiły dzieci z różnych wrocławskich osiedli, między innymi z Brochowa, Kowali i Złotnik. To był efekt końcowy zajęć, które rozpoczęły się w marcu i w ramach których dzieci odkrywały swoje talenty i uczyły się od siebie nawzajem.

Lelenfant to międzynarodowy projekt artystyczno-edukacyjny, który organizowany jest przez fundację „Przyjaźń Sztuka Edukacja” i w którym biorą udział dzieci z całej Polski, jak również z zagranicy. Jest on kontynuacją znanego już od lat projektu Brave Kids. Warsztaty, w ramach których przygotowywano spektakle, były prowadzone przez międzynarodowych instruktorów artystycznych projektu Lelenfant.

Najważniejsze jest to, żeby zrozumieć, że nie jesteśmy samotnymi wyspami, tylko że naprawdę mamy możliwość dotknięcia tego, co znaczy taka globalna świadomość i niezależnie od tego, czy ktoś ma 6 czy 15 lat tworzyć przyszłość, budując relacje, otwierając się na drugiego człowieka, ucząc siebie nawzajem i ucząc się od kogoś – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska fundacji „Przyjaźń Sztuka Edukacja”.

Co sobotę spotykaliśmy się grupą na Kowalach, dzieci miały różne pomysły i sklejaliśmy to wszystko w jeden spektakl – mówi Ewelina Kuna, uczestniczka projektu Lelenfant, grupa Kowale.

Każdy mógł rozwinąć swoje umiejętności, ale też podzielić się z innymi – mówi Amelia Bociar, uczestniczka projektu Lelenfant, grupa Kowale.

Udało nam się ulepić spektakl, gdzie jest trochę śpiewu, dużo tańca i są też elementy aktorskie – mówi Ewelina Kuna.

 – Ja się bardzo dobrze bawiłam, mogłam poznać wspaniałe osoby, chociaż może trochę młodsze. Mimo wszystko, wszyscy dobrze się dogadywali – mówi Amelia Bociar.

Chodziło w naszej grupie o to, że dzieci uczą dzieci, czyli mieliśmy parę osób, które podały parę pomysłów i w ten sposób razem stworzyliśmy taki mały teatrzyk – mówi Julianna Nowak, uczestniczka projektu Lelenfant, grupa z Brochowa.

Na przykład był taki moment, kiedy pokazywaliśmy różne talenty na warsztatach i ten taniec z piłkami, który został zaprezentowany w trakcie spektaklu, to była akurat pasja Martyny – mówi Pola Sawa, uczestniczka projektu Lelenfant, grupa z Brochowa.

Ogólnie zamysł na ten spektakl był „Szkoła”, czyli różne lekcje. Piłki to na przykład WF, książki to literatura, a śpiew to muzyka – powiedzmy – mówi Julianna Nowak.

Tegoroczna edycja projektu Lelenfant rozpoczęła się w marcu i tradycyjnie będzie zakończona wielkim finałem, który zaplanowano na sierpień. W ramach przeglądu artystycznego, który odbył się na scenie dawnej filharmonii, zawitali również goście z Peru. 

Dzisiejszymi pokazami kończymy pierwszy etap tegorocznego projektu Lelenfant. Natomiast już w sierpniu zapraszamy na finał edycji międzynarodowej. Ponad 60 osób z całego świata spotka się na scenie, aby wspólnie tworzyć wielonarodowy, wielokulturowy pokaz teatralny – mówi Mary Sadowska-Łakomy.

Zobacz również

Milionowe środki na poprawę zdrowia najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Za ponad 100 milionów złotych ma powstać Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycja ma być gotowa do 2028 roku.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy