Dzięki nim seniorzy mają chęć do życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kreatywne zajęcia, żywe rozmowy i dużo uśmiechu. Tak wygląda codzienność w Domu Dziennej Opieki Senior+, a to wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, która 7 sierpnia obchodzi swoje święto - Dzień Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi.

Dzienny Dom istnieje od 2016 roku . Swoją ofertę kieruje do seniorów powyżej 60 roku życia – zarówno tych zdrowych, którzy chcą ciekawie spędzić wolny czas, a także do tych, którzy zmagają się z demencją czy chorobą Alzheimera. Placówka ma szeroką ofertę zajęć rozwijających umiejętności manualne i intelektualne osób starszych.

Na rzecz seniorów pracuje obecnie sześć osób. Jest to różny charakter zatrudnienia, w zależności od tego, na co pozwala nam dotacja – mówi kierowniczka placówki, Alina Lorek.

Praca z seniorami to jednocześnie radość, ogromna odpowiedzialność, a także bezcenna lekcja.

Dużą zaletą tej pracy jest to, że to są osoby dorosłe, które mają wiele do powiedzenia, wiele mądrości życiowej, bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, a jednocześnie ta strona intelektu jest wciąż obecna, żywa i można na tym bazować, budować – mówi Elżbieta Pawłusiów, pracownica Dziennego Domu. 

Dużo można się nauczyć od starszych osób. Nauczyć się życia, pokory i cieszyć się każdą chwilą – przyznaje pracownica, Dorota Dudkiewicz.

Wszystkie trudy pracowników opieki nad osobami starszymi wydaje się rekompensować wdzięczność ze strony seniorów.

Wszyscy pracownicy, opiekunowie są bardzo przyjemni, z uśmiechem grzeczni i potrafią naprawdę umilić nasz czas, który tu spędzamy – mówi jedna z podopiecznych.

Przyjemni wszyscy są, solidni, uczciwi – dodaje podopieczny.

Wykonują swoje obowiązki fantastycznie – twierdzi podopieczna.

Wspaniały ośrodek, bardzo o nas dbają i jak jest pogoda, to wychodzimy na spacer, byliśmy w muzeach. Atmosfera jest bardzo dobra, bo tutaj są tacy ludzie, którzy wiedzą, czego nam brak i co nam sprawia radość – dodaje inna.

Pracownicy opieki nad osobami starszymi to ludzie z pasją, którzy codziennie stają przed nowymi wyzwaniami. Ich praca, choć zazwyczaj cicha, koloruje jesień życia nie tylko seniorom, ale także ich rodzinom.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy