Dzień Dziecka w Kobierzycach. Sport i kultura na jednym boisku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzień Dziecka w tym roku w Kobierzycach świętowano nieco później, ale za to hucznie. Aktywności sportowe, zajęcia plastyczne, kino sferyczne. Ale dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz książek z Biblioteki Miejskiej w Kobierzycach, gdzie można było za symboliczną kwotę dać drugie życie książkom.

– Ten nasz kiermasz biblioteczny dziś polega na tym, że chcemy dać naszym czytelnikom i innym użytkownikom bibliotek dostęp do literatury za symboliczną kwotę. Oczywiście zapraszam też do naszych bibliotek, ale to są książki, które chcemy sprzedać za symboliczną kwotę 3 zł i 1 zł tylko dlatego, że po prostu nie mieszczą nam się te książki w bibliotekach, a mamy je na półkach, więc nie chcemy ich kolekcjonować w kilku egzemplarzach. Są to też książki zaczytane tzw. książki, które już zostały przez czytelników przeczytane praktycznie przez każdego. Już nikt po nie nie sięga, więc stwierdziliśmy, że fajnym pomysłem by było to, żeby mieć możliwość zakupienia takich książeczek, bo nie chcemy ich dawać na makulaturę – mówi Monika Sankowska, kierownik bibliotek w Kobierzycach.

Pieniądze zabrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na zakup nowych książek do bibliotek.

– Bardzo hucznie, mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni. Organizowaliśmy dużo atrakcji dla dzieciaków, m.in. kino sferyczne, warsztaty, także dmuchańce, dmuchane zabawki, kiermasz książek, przegląd zespołów ludowych i dużo ciekawej zabawy. Także mam nadzieję, że dzieci będą zadowolone, dorośli również – mówi Agnieszka Miza, dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

– Robimy warsztaty koralikowe. Dzieciaki będą miały wzorniki, układają sobie różne kolory koralików, dobierają sobie według swojego uznania, a następnie przychodzą do mnie, ja zaprasowuję. Następnie wybierają sobie czy chcą zawieszkę, czy chcą magnes. To jest warsztat, który jest bardzo doceniany i dzieci są zauroczona tym warsztatem i one są od czasu do czasu przeze mnie prowadzone i też mają wtedy wybór. Stawiam większe formy i one już budują z tych koralików większe formy. Nawet potrafią już w 3D budować – mówi Katarzyna Giebel, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

– Powiedz, co dzisiaj śpiewałeś? „Nie pij! Nie pal!” Skąd taki wybór piosenki? Bo to jest mądra piosenka, żeby nie palić i nie pić. Śpiewam już dwa miesiące i bardzo mi się podoba.

– A co dzisiaj będziesz robił tutaj? – Pływał łódką, jak naleją wodę!

Jak na razie jest super. Bardzo dużo atrakcji i dużo miejsca. Zobaczymy jak będzie to się rozwijało – mówią uczestnicy Dnia Dziecka w Kobierzycach.

– Obchodzimy Dzień Dziecka dla najmłodszych. Mamy kilka atrakcji, mamy turnieje, mamy zabawy sportowe i mamy również strefę relaksu. To będzie rzucanie piłką do celu, uderzanie w światło bramki –  mówi Sebastian Słobodzian, Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dzień Dziecka to także urodziny Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Cieszymy się, że mogliśmy obchodzić wspólnie z gminą szóste urodziny i mamy nadzieję, że to dalej będzie trwać – mówi Sebastian Słobodzian, Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy